4 Saatte Nasıl 8 Saat Uyunur?

Uyku düzeni ve durumu, insan hayatının her döneminde büyük bir öneme sahip olmuştur. Özellikle bazı meslek gruplarındaki insanlar için uyku süresinin kısa tutulması ancak alınan verimin ve uyku kalitesinin sabit olarak kalması sağlanmalıdır.

Böyle bir durumdan dolayı yapılan araştırmalar sonucunda, dört saat olarak tamamlanan uyku sürecinin sekiz saate denk olacak verim sağladığı ortaya çıkmıştır. Ancak dört saat uyuyarak doğru teknikle verim almak amacıyla; 4 saatte 8 saat uyuma püf noktası nedir, uyku durumu nasıl ayarlanır, başlıkları hakkında da bilgi edinmek gerekecektir.

4 Saatte 8 Saat Uyuma Düzeni Nasıl Sağlanır?

Meslek grupları içerisinden özellikle astronotların ve çeşitli spor dallarındaki yarışçıların tercih ettiği yöntem olan 4 saatte 8 saat uyuma tekniği, ilk olarak vücudun alışma sürecini gerektirir. Alışma sürecinde yapılması mutlak suretle gerekli olan ilk aşama 24 saat boyunca kişinin hiçbir şekilde uyumadan durmasını sağlamaktır.

Uyumadan kalan beyin ve vücut, uykunun yokluğunu çok fazla hissettiği için yirmi dört saatin sonunda yirmi dakikalık süreç içerisinde uyur. Yirmi dakikalık uyku aralıkları takip eden 2 ve 6 gün boyunca her iki saatte bir tekrar eder. Bu sürenin sonunda bir haftayı başarıyla dolduran kişi artık her dört saatin sonunda yirmi dakika uyutulur. Beynin kısa vadelerdeki uykuya alışması, kısa zamanda uyumaya dalmasına neden olacağı için uykudan verim alınacaktır.

4 Saatte Nasıl 8 Saat Uyunur

4 Saatte 8 Saat Uyunurken Hangi Püf Noktalar Bilinmelidir?

4 saatte 8 saat uyku verimi elde edilirken bazı püf noktalara harfiyen uyulması gerekir.

Bu püf noktalarsa şöyledir:

  • Alışma süreci, beynin yeni uyku düzenine adapte olmasını ve vücut direncinin kırılmadan atlatılması açısından önemlidir. Alışma sürecinde bu nedenlerden dolayı programın dakika farkı olarak dahi atlatılmaması gerekir.
  • Fazla uyuma veya gereğinden daha az uyuma durumlarında program bozulur. Bu süreç içerisinde daha da az uyunarak verim alınabileceği düşünülmemelidir. Benzer şekilde, zorlanılsa dahi gereken aralıklar dışında, daha erken veya daha geç olarak da uyku aralıkları gerçekleştirilemez.
  • Yeni uyku düzeni sağlanırken kafein desteği kesinlikle alınmamalıdır. Beynin bu düzene kendiliğinden adapte olması beklenir.

Bu püf noktalar sonrasında 4 saat şeklinde gün sonunda ulaşılan uykudan 8 saat uyumuş kadar verim alınabilecektir. Tarihte bu uyku düzenini birebir uygulayarak oldukça büyük başarılara imza atmış çok sayıda bilim insanı ve araştırmacı mevcuttur. Doğal olarak kurallara uyulduğu takdirde uykudan kısılarak, vücut düzeni sarsılmadan çalışmalar yapılabilecektir.

4 Saatte Nasıl 8 Saat Uyunur Videolu olarak öğrenmek istersen üstteki video tam sana göre
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Youtube Seo Nedir?

Youtube de aslında Google gibi bir arama motorudur. Aralarındaki fark aslında birinde siteleri liste...

Devamı

WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme sür...

Devamı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Ek...

Devamı
ß