8 Kolay Adımda Sıfırdan Bir E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulur

Covid-19 salgınının talihsiz başlangıcı, hastalığın yayılmasını engellemek için dünya çapında uygulanan kilitlenmeler ve seyahat kısıtlamaları ile sonuçlandı. Bu sayede dünyanın her yerinden birçok insan daha az mobil hale geldi ve ihtiyaçlarını karşılamak için fiziksel alışverişlerini yapmak zorlaştı. Bu nedenle, çevrimiçi alışveriş, hüküm süren pandemi döneminde dünya çapında popüler hale geldi ve pandemi sona erdikten sonra bile artması bekleniyor.

Bu büyüyen trendden yararlanmak için birçok e-ticaret internet sitesinin kurulduğu anlaşılmaktadır. Sonuç olarak, e-ticaret işinin büyümesi, son zamanlarda geleneksel ‘tuğla ve harç’ işlerini birçok kez geride bıraktı. Aslında, bu geleneksel işletmelerin çoğu, hatta daha köklü olanlar bile, ayakta kalabilmek için işlerini çevrimiçi ortama taşımak zorundadır. Bununla birlikte, pek çok küçük işletme, e-ticaret işletmeleriyle sıkı bir rekabetle karşı karşıya ve sürdürülemez olanlar maalesef kapanmıştı.

E-ticaret işletmelerinin başarısı o kadar etkili oldu ki, birçok kişi Fb, Snapchat, Instagram veya Tik Tok gibi sosyal medya platformlarını kullanarak çevrimiçi satış yapmaya başladı. Ancak daha girişimci olanlar, sadece sosyal medya platformunu kullanmak yerine e-ticarete daha büyük bir şekilde dalmak istiyorlar. Ancak önce bir e-ticaret işi başlatmak için, başlangıç için bir e-ticaret internet sitesi oluşturmak gerekir.

Neyse ki, bir e-ticaret internet sitesi oluşturmada yapılandırılmış bir süreç var. Bir internet sitesi geliştiricisi normalde böyle bir görevle meşgul olsa da, bazı ilgili bilgilere sahip olmak, çevrimiçi işiniz için bir internet sitesi oluşturmanıza da yardımcı olabilir.

Sıfırdan bir e-ticaret internet sitesi oluşturmak için aşağıdaki 8 kolay adımı uygulamanız yeterlidir:

1. Mağazanız için ürün nişine karar verin

İnternette arama yaptığınızda, çeşitli ürünler devil birçok e-ticaret internet sitesine rastlarsınız. Bununla birlikte, giyim, evcil hayvan aksesuarları, moda giysiler, ayakkabılar veya seyahat paketleri gibi belirli bir ürün veya hizmet yelpazesini satmaya odaklanan birçok benzer internet sitesi de vardır. Ayrıca, akıllı telefonlar, kameralar, ev aletleri, ev eşyaları, spor ve sağlık malzemeleri, lambalar, dizüstü bilgisayarlar, kitaplar vb. Gibi birçok farklı ürünü devil başka e-ticaret siteleri de vardır. İkincisi, hemen hemen her şeyi bulabileceğiniz bir hipermarkete benzer bir şey – adını siz verin, onlar da var.

Başlangıç olarak, internet sitenizde satmak veya sağlamak istediğiniz niş veya hizmet türüne karar vermek önemlidir. Kararınızda, ilgilendiğiniz niş veya belirli yüksek talepli hizmetlerle ilgili belirli ürünler için yerel talebi bulmanız gerekir. Alıcıların normalde ürünleri satın almayı veya çevrim içi veya yerel bir satıcıdan hizmet almayı tercih edeceklerini unutmayın. çevrim dışı. Yerel satıcı genellikle kolay ödeme yöntemleri, daha hızlı teslimat ve yanlış veya kusurlu ürün olması durumunda daha hızlı değişim sağlar.

2. İş modelinize karar verin

Potansiyel bir e-ticaret girişimcisi olarak, öncelikle ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun iş modelinize karar vermelisiniz. Ürünlerinizi yalnızca çevrim içi mağazanızda satabilir veya ürünlerinizi Amazon, eBay, Etsy vb. Pazar yerlerinde satabilirsiniz. İkincisine karar verirseniz, kendi internet sitenizi oluşturmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken, bir hesaba kaydolmak ve ürünlerinizi pazarda listelemek ve satışa başlamaktır. Ürünlerinizi her iki platformda da paralel olarak satmayı tercih edebilirsiniz.

3. İşletmeniz için bir alan adı belirleyin

İş modelinizin bir e-ticaret çevrimiçi mağazası olmasına karar verdiyseniz ve satılacak niş ve ürün yelpazesini veya sağlamak istediğiniz hizmet türlerini seçtiyseniz, herhangi bir internet barındırma şirketinden bir alan adı satın almanız gerekir. GoDaddy, Namecheap, Hostgator, vb. gibi bir şirkettir. Etki alanının hiperlinkinin ağ üzerinden veri güvenliğini sağlayan “https” olduğundan emin olun.

Seçtiğiniz ürün nişiyle veya hizmetlerle yakından ilgili bir alan adı seçmeniz tercih edilir. Örneğin, yalnızca evcil hayvan aksesuarları satmayı seçerseniz, hangisinin mevcut olduğuna bağlı olarak “alanadi.com” veya “alanadi.web” gibi bir alan adı edinin. Alan adı aynı zamanda işletme adınız olarak kabul edilir ve hedef kitleniz tarafından hatırlanması kolay olmalıdır. Alan adı, işletmenize bir marka sağlar ve izleyicilerinizin onu birbirleriyle ilişkilendirmesini kolaylaştırır.

Etki alanının barındırılması, internet barındırma şirketinin destek ekibinin yardımıyla kolayca yapılır.

4. Bir e-ticaret platformu seçin

Günümüzde İnternette Sq. On-line, Weebly, Massive Cartel, Fixed Contact, BigCommerce, Wix, Shopify, Squarespace, WooCommerce ve daha fazlası gibi çok sayıda e-ticaret platformu var. Bazıları ücretsiz bir planla gelirken, bazıları ücretsiz deneme ile ancak sınırlı bir süre için gelir. Bütçenize ve gereksiniminize en uygun olanı seçin. Ayrıca, dünya çapında akıllı telefon kullanımının hızlanan büyümesinden yararlanmak için seçtiğiniz platformun cep telefonu kullanılabilirliği için optimize edildiğinden emin olmanız gerekir. Çevrim içi e-ticaret platformu, internet sitenizi birkaç basit adımda oluşturmanıza kolayca yardımcı olabilir.

5. E-ticaret mağazanızı kurun

E-ticaret internet siteniz, çevrim içi mağazanızdır ve markanızı temsil etmek için uygun bir temaya ihtiyaç duyar. Potansiyel müşterilerinizin hızlı yükleme hızı, gezinebilirlik, kullanıcı dostu vb. Açısından iyi bir gezinme deneyimine sahip olmasını sağlamak için bunu doğru bir şekilde ayarlamalısınız. Net siteniz, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında doğru ayrıntılar, kaliteli görüntüler içermelidir. , iyi açıklamalar ve fiyatların yanı sıra müşterilerin yorum ve yıldız puanı bırakma seçenekleri. Tüm bunlar, potansiyel müşterilerin görüntülenmesi için ürün sayfanıza dahil edilmelidir, böylece bilinçli bir karara dayanarak satın alırlar ve onları herhangi bir şekilde satın almaları için yanıltmazlar. Net sitenizi ve internet sayfalarını, markalarınızın çevrim içi müşterilerinize temsili olması nedeniyle dikkat çekici hale getirmelisiniz.

Ayrıca, Hakkımızda, Bize Ulaşın, İade Politikası, Gizlilik Politikası, Hizmet Şartları, Nakliye Bilgileri ve Sık Sorulan Sorular (SSS) ile ilgili sayfaları internet sitenize eklemeniz gerekir. Bunlar, müşterilerinizle ürünleriniz karşılığında paralarını paylaşacaklarından emin olacakları güven oluşturmak için çok önemlidir.

6. Ödeme ağ geçidini ayarlayın

Çevrim içi mağazanız için müşterileriniz için birkaç ödeme seçeneğiniz olmalıdır. Çoğu e-ticaret mağaza oluşturucu platformunda, ödeme ağ geçidini kolayca kurmanıza olanak tanıyan işlevler zaten vardır. Müşterinin PayPal, kredi kartı, banka kartı, çevrim içi cüzdanlar, İnternet bankacılığı vb. Yoluyla ödeme yapma seçenekleri olmalıdır.

7. SSL sertifikası yükleyerek internet sitenizin güvenliğini sağlayın

Verileri çevrim içi olarak aktaran tüm internet siteleri, özellikle ödemeyle ilgili olarak, ağ bağlantısının bir Güvenli Güvenlik Katmanı (SSL) ile korunduğundan emin olmalısınız. SSL sertifikası, internet sitenizi internet sitesi korsanlarından korur ve müşterileriniz arasında güven oluşturmanıza yardımcı olur.

8. Nakliye ortağınızı seçin

E-ticaret sitenizde ürün satmaya başladığınızda, ürünleri kargo şirketlerini kullanarak müşterilerinize göndermeniz gerekir. Kararınızı en üst düzeye çıkarmanın yanı sıra müşterilerinize en iyi teklifi verebilmeniz için, kararlaştırılan süreler içinde ve mevcut en düşük nakliye maliyetiyle sevkiyatları yerine getirmede iyi bir geçmişe sahip güvenilir olanları seçmelisiniz.

İşte sıfırdan bir e-ticaret internet sitesi oluşturmanın 8 kolay adımı var ve ürünlerinizi veya hizmetlerinizi çevrim içi olarak satmaya başlayın.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß