Airfryer Nedir? Airfryer Özellikleri

Sıcak hava fritözü olarak tanımlanabilecek yağsız kızartma makineleri, sıhhatli bir beslenme düzeni oluşturmak isteyenlerin favori mutfak eşyalarından biri. İşte karşınızda airfryer yeni nesil fritöz özellikleri!

Peki, airfryer özellikleri diyince ne anlaşılır? Markasına gore piyasada Airfryer ya da Actifry adlarıyla bulunan, ses düzeyi genel hatlarıyla düşük olan bu elektrikli cihazlar, 200 aşama üzeri ısıdaki havayı kapalı haznenin arasında döndürmek üzere besini pişirme esasına dayanır. Yağsız yada azca yağ ile meydana getirilen bu kızartmalar, genel anlamda 15-30 dakika arası sürede tamamlanabilir. Siz de Airfryer yeni nesil fritözler ile alakalı daha ayrıntılı bilgiler edinerek, ihtiyaçlarınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Airfryer ile ne pişirilir?

“Kızartma” denince akla ilk gelenin patates kızartması olmasından mıdır, yoksa ürün reklamlarında vurgulanan yiyeceğin o olmasından mı, airfryer yeni nesil fritöz ile pişirebileceğiniz yiyecekler listesinin başına patates kızartmasını yazabilirsiniz. Listenin devamında patlıcan, kabak, biber, mantar şeklinde sebzeler, tavuk, et, karides benzer biçimde et ve deniz ürünleri bulunur. Dondurulmuş veya taze sebze ve etleri de bu ürünlerle pişirmek mümkündür. Hatta piyasadaki pek çok model ile sigara böreği, Çin usulü kızarmış pilav, kumpir ve kestane pişirebilirsiniz.

Airfryer Nasıl Kullanılır?

30 dakika gibi bir müddette yemeğinizi hazırlayabileceğiniz sıcak hava fritözleri, arasında hareketli parça bulunup bulunmamasına nazaran pişirme sırasında müdahale gerektirebilir. Şöyle ki hareketli kanat bulunan modeller, yiyeceği hazne içinde döndürüp alt üst ederek pişirdiğinden homojen pişirme genel anlamda sorunsuz bir şekilde yapılabilir. Sabit pişirmeli cihazlarda ise pişirme sırasında arada müdahale edip pişirmeyi durdurmak ve karıştırmak yahut sepeti sallamak daha iyi netice verebilir. Sepetli modellerin çoğunda bulunan seperatör ile aynı anda birden fazla yiyeceği pişirmeniz de olası.

Airfryer Marka ve Modelleri

Philips Airfryer

Piyasada 3 modeli bulunan Philips, kendi patenti olan Rapid Air kullanılır. Fat Removal teknolojisiyle fazla yağı ayırıp daha sağlıklı kızartmalar hazırlamanıza destek sağlar. Hareketli parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilen Philips cihazlar, Airfryer’a özel tarifler bulabileceğiniz bir mobil uygulamaya da haiz. Alternatif pişirme yöntemi olan fırınlara göre 1.5 kat daha hızlıdır.

  • Airfryer XXL Smart Sense: 1.4 kilo kapasiteye sahip bu fritözde, evvel programlanmış içerikleri ile birkaç dokunuşta ülkü pişirme ayarlarına otomatik ulaşabildiğiniz bir ekran yer alır.
  • Airfryer Premium XXL: 1.4 kilo kapasiteye sahip bu cihazın, pişirme hemen sonra 30 dakika yemeği sıcak tutma özelliği var.
  • Airfryer Essential: 0.8 kilo/4.1 litre kapasitesiyle az kişiye yemek hazırlamak için kullanılacak, pratik ve fiyatı daha uygun olan airfryer modelidir.

Mi

360 C ısıtılmış hava sirkülasyonu ile %99 az yağ ile kızartma icra eden bu cihazlar, akıllı LCD dokunmatik panelleri ile son aşama pratik kullanıma haizdir.

  • Smart Air Fryer 3.5L: Kızartmanın yanı sıra yoğurt yapmak, meyve kurutmak ve mikrodalga alternatifi olarak ısıtma ve buz çözme yapmak için de kullanılabilir. 24 saate kadar önden programlayabilirsiniz.
  • Xiaomi Silencare K505: 1300W güce haiz olan 2.5 litre kapasiteli bu cihaz, Mi Home mobil uygulaması üzerinden kullanılabilmektedir. Yani nerede olursanız olun cihazı çalıştırmak veya tatil etmek elinizde.

Tefal Actifry

Piyasadaki dikey tasarımlı sıcak hava fritözlerinin aksine, Tefal Actifry serisi yatay tasarıma haizdir. Bir değişik özelliği de hazne içindeki dönen kanatları sayesinde başlangıcında bekleme ve karıştırma ihtiyacını ortadan kaldırmasıdır. Dual motion teknolojisi ile çalışan ve 9 otomatik menüye haiz olan Genius serisinin dokunmatik monitörü da tüketiciler tarafınca beğenilmektedir. Mobil uygulaması ile tanım kitapçığına da göz atabilirsiniz.

  • Actifry Genius 1.2L: 1350W güce haiz aygıt, serinin sıklıkla tercih edilen ürünlerindendir. 6 kişiye kadar yiyecek pişirmek için idealdir.
  • Actifry Genius 1.7L: 1500W güce haiz cihaz ile 5 kişiye ana yemek, 8 kişiye ise yan yemekler hazırlamanız mümkündür.
  • Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir!

Kenwood

  • Kenwood HFP50 Air Fryer XXL: 1800W güce ve 5.5 litre kapasitesi olan Kenwood, kalabalık gruplara yiyecek pişirirken oldukça işinize yarayabilir. 7 tane hazır programı bulunan cihaz 80-200 derece arasında çalışabilmektedir. %80 daha azca yağ ile pişirir.
  • HFP90 Air Fryer + Fırın: Hava fritöz fırını olarak konumlandırılan bu cihaz kızartmanın yanı sıra buz çözme, ısıtma, kurutma, ızgara ve graten yapma şeklinde oldukça fonksiyonlu yapısı ve 11 litrelik kapasitesiyle mutfağınıza işlevsellik katar. 2000W güce haiz olan bu pişiricinin 8 adet hazır programı bulunmaktadır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß