Akıllı Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Akıllı telefon kameranızı bilgisayarınızda nasıl webcam olarak kullanırsınız. Bu makalemizde sizler için bunları nasıl yapabileceğinizi ve uygulamaları anlattık

Pandemi zamanlarının gelmesi ile beraber görüntülü görüşmeler her alanda yaygın olarak kullanılan ve günlük hayatın vaz geçilmez bir ihtiyacı haline geldi.Eğer elinizde webcam yoksa akıllı telefonu webcam olarak kullanmak büyük bir fayda sağlayabilir.

Akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları cihazlarındaki dahili kameralar ile görüntülü konuşabiliyorken masa üstü bilgisayar gibi dahili kamerası olamayan cihaz kullanıcıları webcam kullanarak görüntülü konuşma yapabilirler. Webcamler genel olarak düşük çözünürlülüğe sahip olduklarından dolayı canlı ders, proje sunumu, vs. konularda kullanışlı olamıyorlar.

Çözümü nedir?

Android veya iOS akıllı cihaz kullanıcıları bilgisayarlarına ve akılla cihazlarına kurabilecekleri bazı programlar ile bu cihazlarınızı webcam gibi kullanarak sorunu çözebilirler.

Droidcam

Android cihazlar için kullanılan webcam programlarından biri Droidcam programıdır. Google üzerinden “Droidcam” şeklinde arama yapılarak rahatça bulunabilir. Dört aşamada kullanıma hazırlanabilir; kurulum aşaması, senkronizasyon aşaması, ayarlar aşaması, görüntü yansıtma aşaması.

Kurulum Aşaması

Droidcam programının hem Android cihaza hem de bilgisayara kurulumunu yapılır.

Senkronizasyon Aşaması

Programın kulumu yapıldığında Android cihazdaki sürümü açılır. Burada kullanıcının karşısına gerekli bağlantı bilgileri gelir. Bu bilgiler programın bilgisayar sürümü açılarak gerekli yerlere yazılır.

Ayarlar Aşaması

Programın Android sürümdeki gerekli bağlantı bilgiler bilgisayar sürümüne girilince iki cihaz bir biri ile eşleşmiş olacaktır. Eşleşme başarıyla tamamlandıktan sonra video kalitesi ve diğer kullanıcı ayarları yapılabilir.

Görüntüyü Yansıtma Aşaması

Tüm ayarlamalar yapılınca her şey tamam olur. Artık bilgisayar üzerinden webcam gerektiren uygulamalarda Droidcam programı ile bilgisayara bağlanılan Android telefon veya tablet webcam olarak kullanılabilir

Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Akıllı cihaz webcam olarak kullanılırken bazı şeylere dikkat edilmelidir.

Cihaz Kamera Seçimi

Akıllı cihazın hangi kamerasının kullanılacağı çözünürlük farkları konusunda önemlidir. Akıllı cihazların arka kameralarının çözünürlüğü daha yüksektir ve daha net bir görüntü deneyimi sunar. Birden fazla arka kamerası olan akıllı cihazlarda en yüksek çözünürlüğe sahip olan kameranın kullanılması tavsiye edilir.

Telefonun Yeri

Ders anlatımı, sunum gibi durumlarda kaliteli ve etkili bir kullanım için akıllı cihazın sabitlenmesi tavsiye edilir. Telefonlar için üretilmiş üçayak denilen sabitleyici aparatlar kullanılabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß