Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Acemi Birliği Nereye Gönderiyor

Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümeni, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Eğitim ve Doktrin Komutanlığına bağlıdır. Tank ve zırhlı araçların personel ihtiyacını karşılamak için subay, astsubay, uzman çavuş, er ve erbaş yetiştirmektedir. Tank ve diğer zırhlı araçlar, hareket kabiliyeti yüksek, manevra kabiliyeti geniş, ateş gücü etkilidir.

Zırhlı birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 1965 yılında, 30 Ağustos Mahallesi Şeker Mahallesi sınırları içerisinde kurulmuştur. Çok geniş arazi üzerine kurulu komutanlık dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük tümenidir. Amacı tank sınıfı personel yetiştirmektir. Binlerce asker eğitim görmektedir. Tümende eğitimini tamamlayan acemi askerler, yaklaşık bir ay içerisinde yemin töreni yaparak usta asker olmaktadırlar. Türkiye’nin ihtiyacı, günün şartlarına göre Türkiye’nin her bölgesine, hatta yurt dışı birliklerimize tank ve zırhlı personel göndermektedir.

Ankara Etimesgut Zırhlı Birliklere Ulaşım

Ankara Şehirler Arası Otobüs Terminalinden, Etimesgut, Sincan istikametine giden EGO otobüslerini, aynı istikamete giden şehir içi dolmuşları kullanabilir. Hava yollarını tercih eden ziyaretçiler, hava limanından şehir merkezine EGO otobüsleri ve dolmuşlarla gelerek, buradan Etimesgut istikametine giden EGO otobüslerini ve dolmuşlar ile şehir merkezinin birçok noktasından ulaşım sağlayabilirler. Zırhlı Birlikler ve Eğitim Tümen Komutanlığı Ankara şehir merkezine 30 dakikalık mesafede, ulaşımı kolaydır. Kara yolu ile kendi imkanları ile gelmek isteyenler için Etimesgut yön levhalarını takip etmeleri yeterlidir.

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Acemi Birliği Nereye Gönderiyor

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Adresi

Türkkızılayı Caddesi 33. durak 06790 Etimesgut İlçesi Ankara

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Yasaklar Neler?

Birliğe teslim olacak askerler yanlarında cep telefonu, fotoğraf makinesi, kesici delici alet, ateşli silah bulunduramazlar. Giriş kontrollerinde bu tür maddelere el konulur. Kanunda belirtilen başka bir kısıtlama yoksa, terhis olana kadar iade edilmez. Ziyaretçilerin kesici delici alet ve ateşli girişleri yasaktır. Bu hususta nizamiye girişlerinde uyarı levhaları bulunmaktadır.

Ankara Etimesgut Zırhlı Birlikler Teçhizat

Birliğe teslim olacak acemi askerlere eğitimlere başlamadan yazlık kışlık elbise, don, pijama, fanila, çorap, eldiven, havlu, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, tıraş kremi, şampuan, sabun gibi ihtiyaç duyulan tüm malzemeler verilmektedir. İhtiyaç duyulabilecek diğer şahsi eşyalar birlik içerisinde bulunan kantinlerde satılmaktadır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß