Bilgisayar Çeşitleri

Günümüzde bilgisayarlar önemli bir ihtiyaç olarak kabul ediliyor. Çünkü bilgisayarlarda her türlü işlem yapılabiliyor. Kullanılan bilgisayarlar zamandan tasarruf yapmaya yardımcı oluyor. Kullanılan bilgisayarların büyük bir bölümünü masaüstü bilgisayar oluşturuyor.

Bilgisayar Kasa Çeşitleri

Pek çok bilgisayar kasası bulunuyor. Bu kasaların özellikleri değişiyor. Bilgisayarın sağlıklı bir şekilde kullanılması için kasanın donanımlı olması gerekiyor. Kasanın darbe alması, bilgisayar performansını derinden etkiliyor. Oyun bilgisayarı olarak tercih edilen bilgisayarlar yüksek performans sunuyor.

Laptop bilgisayarlarda kasa bulunmuyor. Bilgisayar kasalarının çeşitleri:

  • İnce kasa
  • Fan kasa
  • Kule kasa

Dizüstü bilgisayarlar son zamanlarda fazlaca satılıyor.

Bilgisayar Çeşitleri

Bilgisayar Çeşitleri

Teknoloji her geçen gün gelişiyor. Teknolojinin gelişmesi farklı türde bilgisayarların çıkmasını sağlıyor. Bilgisayarın performansını etkileyen birçok etken bulunuyor. Bilgisayarın ekran kartı, bellek kapasitesi, teknik bilgileri gibi detaylar performansını etkiliyor.

Notebook bilgisayarlar kullanım yönünden rahat olduğu için pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. İş toplantılarında kullanılan bilgisayarların yüksek performans içermesi gerekiyor.

Son zamanlarda çıkan minipc bilgisayarlar günden güne popüler hale geliyor.

Bilgisayar Fiyatları

Artan dolar kuruna bağlı olarak bilgisayar fiyatları yükseliyor. Bilgisayar almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerekiyor. Tablet bilgisayar almayı düşünenler yüksek fiyatları görünce almaktan vazgeçebiliyor. Bilgisayar satan firmalar yılın bazı dönemlerinde kampanya yapabiliyor.

Yapılan kampanyalar sayesinde ekonomik bilgisayarlar bulunabiliyor. Ancak müşteriler uygun fiyatlı ve kaliteli ürün satan firmaları tercih ediyor. Son zamanlarda all in one adı verilen bilgisayar türlerine de fazlaca zam geliyor.

Amaçlarına Göre Bilgisayar Türleri Nelerdir?

Herkesin bilgisayardan beklentisi aynı olmuyor. Bazı kişiler yalnızca oyun oynamak için bilgisayar satın alıyor. Bu kişiler genelde gaming bilgisayar türlerini inceliyor. Bunun yanında bazı kişiler masaüstü bilgisayarları inceliyor. Çünkü bu bilgisayarlar bazı kişilere daha kullanışlı geliyor.

Bilgisayar satın almadan önce bilgisayarın hangi alanda kullanılacağının belirlenmesi gerekiyor. Bazı kişiler amacına uymayan bilgisayarları satın alabiliyor. Bunun sonucunda alınan bilgisayarın değiştirilmesi öneriliyor.

Gömülü Bilgisayar Türleri Nelerdir?

Gömülü sistem bilgisayarlar birçok alanda kullanılıyor. Özellikle banka atmlerinde bu bilgisayarlara ihtiyaç duyuluyor. Gömülü sistem, özel amaçlarda kullanılabiliyor. Bu sistem kişisel bilgisayarlardan tamamen ayrılıyor. Yazılımı sayesinde belli saatlerde kendisinden istenen işlemleri yapıyor.

Gömülü sistem bilgisayarların parçaları çok küçük oluyor. Böylelikle taşıma sorunu olmadan çoğu ürünün içerisine yerleştirilebiliyor. Ancak gömülü sistem bilgisayarların parçalarını bulmak bazen zor olabiliyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

İnstagram Gizli Hesap Görme

İnstagram uygulaması son zamanlarda çok fazla kullanıldığı biliniyor. İnsanlar gizli profilleri mera...

Devamı

Reboot Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Reboot cep telefonlarında ya da bilgisayarlarda kullanılan bir terimdir. Türkçe kelime karşılığı ise...

Devamı

Blogger Nasıl Olunur?

Yaşamla neredeyse bir bütün haline gelen internet, her konuda bilgi kaynağı olmaya devam ediyor. İnt...

Devamı
ß