Çamaşır Makinesi Dönerken Ses Çıkarıyor

Çamaşır makinesinin dönerken normal derecede bir ses çıkarması doğaldır. Ancak bazı makineler çok fazla ses çıkarmaktadır. Eğer çamaşır makineniz dönerken çok ses çıkarıyor ise bunun nedenleri vardır. Makine dönerken aşırı yüksek ses çıkarırsa bundan çok fazla rahatsız olabilirsiniz. Çamaşır makinesi dönerken neden ses çıkardığını tespit edebilirseniz, çözümünü sağlamada zorluk yaşamazsınız.

Bunun için çamaşır makinelerini iyi bilmeniz önemlidir. Makineyi nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız, çamaşır makinesinin dönerken ses çıkarmasına sebep olabilirsiniz. Peki çamaşır makinesi dönerken neden ses çıkarır? Makine ses çıkardığında ne yapmak gerekir? Bu soruların cevaplarını aşağıda öğrenebilirsiniz.

Dengesiz Yükleme Yapma

Çamaşır makinesine dengeli bir yükleme yapmanız gerekir. Aksi halde çamaşır makineniz dönerken çok ses çıkarabilir. Makinenizin içerisinde maksimum ağırlığın üzerinde bir parça olmamalıdır. Ya da çok az sayıda parça bulunmamalıdır. Her iki durumda da dengesizlik oluşacaktır. Bunun sonucunda da makinenizden ses çıkmaya başlayacaktır. Bu tür durumda yapmanız gereken, makineye içerisine konulanları dengelemektir. Ayrıca bazı programlar, belli kapasitede parça yıkarlar. Bu kapasiteleri iyi bilmelisiniz.

Makinenin Doğru Zeminde Olması

Çamaşır makineniz, doğru bir zeminde değilse dönerken ses çıkaracaktır. Çamaşır makinesinin bulunduğu zemin şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Kuru
  • Sert
  • Eğimsiz
  • Düz

Çamaşır makinesinin bulunduğu zeminde bu özelliklerin mutlaka mevcut olması gerekir. Bazı insanlar makinelerini kilim ya da halı üzerine koyarlar. Ancak bu zeminler üzerinde çalışan makineler, dengesiz olurlar. Bundan dolayı çok fazla ses ortaya çıkar.

camasir-makinesi-donerken-ses-cikariyor

Filtrede Sorun Olması

Bazen makineye atılan parçaların ceplerini kontrol etmeyi unutabilirsiniz. Cepler içerisinde kalan para gibi ufak cisimler çamaşır makinesinin filtresine sıkışır. Bu sıkışmadan dolayı da makineden çok ses gelmeye başlar. Bu nedenle çamaşır makinesinin filtresini kontrol etmeniz gerekir.

İnstagram Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Hatası Çözümü yazımıza göz atın.

Çamaşır Makinesinin Çok Ses Çıkarmasına Neden Olan Diğer Durumlar

Çamaşır makinesinin çok ses çıkarmasına neden olan diğer durumlar şunlardır:

  • Çamaşır makinesinin arka kısmında bulunan vidaların gevşemesi
  • Tahrik kayışı ile ilgili sorun olması
  • Çamaşır makinesinin bozuk olması

Gibi nedenlerden dolayı çamaşır makinesi çok ses çıkarabilir.

Çok Ses Çıkaran Çamaşır Makinesine Nasıl Çözüm Sağlanır?

Çamaşır makineniz fazla ses çıkarıyor ise bunun kaynağını bulmanız gerekir. Örneğin dengesizlik sonucu bir ses oluşuyorsa makineyi dengeli olacak şekilde yerleştirmeyi sağlayarak sesten kurtulabilirsiniz. Her şeyi denemenize rağmen ses azalmıyor ise teknik servise gitmekten başka çareniz yok. Çünkü çamaşır makinenizde bilinmeyen farklı sorunlar bulunuyor olabilir.

Çamaşır makinesi dönerken ses çıkarıyor, diye şikayeti olanlar bu yazıyı okuduklarında konu hakkında yeterli bilgiyi edinmiş olurlar. Makinenin sesini dindirmek için bu durumun sebebini bulmadan çözüm aramamalısınız. Aksi halde çamaşır makinenize zarar verebilirsiniz. Böyle bir durumda ise maddi zararınız fazla olabilir. Ancak çamaşır makinelerinin genelinde dengesizlik yüzünden aşırı ses çıkmaktadır.

Çamaşır Makinesi Dönerken Ses Çıkarıyor
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Youtube Seo Nedir?

Youtube de aslında Google gibi bir arama motorudur. Aralarındaki fark aslında birinde siteleri liste...

Devamı

WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme sür...

Devamı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Ek...

Devamı
ß