Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir? Kuru öksürük, gıcık diye de adlandırılan balgam olmaksızın sıkıntılı geçen öksürük nöbetidir. Bu öksürük genellikle de kuru hava, çok fazla sigara kullanımı, sıvı yetersizliği ve bakterilerden kaynaklanan öksürüklerdir.  Öksürük temelinde soluk borusu ve akciğerde meydana gelen istenmeyen maddelerin dışarı atılmasıdır.

Kuru öksürük, vücudunuzun gırtlağa baskı yapması sonucu açılması ve vücuttaki istenmeyen maddelerin dışarı atılmasını sağlar. Kuru öksürüğün başka ciddi sebepleri de olabilir ve bu sebeplerin başında ise verem gelir. Gıcık geldiği zaman boğazınızın yumuşamasını sağlamanız gerekir. Bunun için yeteri kadar su ve sıcak içecek tüketmelisiniz.

Gıcık Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Nemli hava ve bol sıvı alımı gıcığa iyi gelir. Aynı zamanda ballı ılık su öksürüğünüzün anında geçmesini sağlar. Bunun yanı sıra bitkisel çaylar, ıhlamur, sinameki, meyve çayları, sıcak süt, sıcak kahve ve çikolata da boğazınızın rahatlamasını sağlar.

Gıcık tuttuğu zaman asla asitli içecek tüketmemeli ve bol bol su tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra nişastayı su ile kaynatarak limon suyu ve pekmezle karıştırıp içebilirsiniz. Ya da bir tutam kekiği su ile kaynatarak içine bal koyabilir ve bu karışımı ılık içebilirsiniz. İlaç kullanmadan doğal yöntemleri kesinlikle denemelisiniz. Aynı zamanda elma kabuğu, zencefil, ıhlamur, tarçın ve limonu da kaynatarak içebilirsiniz. Bala toz zencefili karıştırıp yediğiniz zaman oldukça rahat bir nefes alabilirsiniz. Boğazın kuruması sonucu

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Şaşılık Nedir ? Neden Olur ? Tedavisi Var Mıdır?

Şaşılık, en basit anlatımıyla iki gözün birbirine olan paralelliğini kaybetmesidir. Bir gözün bir ta...

Devamı

Saçta Kepek Nasıl Geçer? Kepekten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Saçta kepek neden olur? Kepekten kurtulmanın doğal yolları nelerdir? Sirke saç kepeğine iyi gelir mi...

Devamı

İshale Ne İyi Gelir?

İshale Ne İyi Gelir? Mide bulantısının kısaca tanımı, midenin içindekileri boşaltmak istemesidir. Ku...

Devamı
ß