Huser Yaylasına Ne Zaman Gidilir?

Karadeniz yaylaları doğa ile baş başa olmak isteyen kişilerin gezip görmek ve tatil yapmak için tercih ettiği adresler arasında yer alır. Tertemiz havası ve doğayla iç içe görüntüleri sayesinde her yıl binlerce kişiyi ağırlarlar. Huser Yaylası Karadeniz’de gezip görülebilecek yaylalar arasında bulunur. Çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapan Huser Yaylası hakkında merak edilen bilgiler şunlardır;

Huser Yaylası Nerededir?

İnsanları sahip olduğu manzarası ile kendisine hayran bırakan Huser Yaylası Rize ilinde yer alan yaylalardan bir tanesidir. Rize ilinin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında yer alan bu yayla 2400 rakıma sahiptir. Karadeniz Bölgesi’nde bulunan en yüksek yaylalar arasında kendine yer edinmiş olan Huser Yaylası, Ayder Yaylası’na yakın konumda bulunur.

Huser Yaylası’na Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in yemyeşil bitki örtüsüne sahip yaylalarından olan Huser Yaylası’na gitmek isteyen kişiler ulaşım konusunda sıkıntı yaşamazlar. Yaylaya Ayder Yaylası üzerinden ulaşmak mümkündür. Ayder Yaylası ve Huser Yaylası arasındaki mesafe araçla 30 dk sürer. Ancak yaylaya ulaşım için patikaları kullanmakta mümkündür. Yürümeyi seven kişiler 2 saati bulan bir yolculuk sonunda yaylaya ulaşarak keyifli vakit geçirebilirler.

Huser Yaylasına Ne Zaman Gidilir

Huser Yaylası’na Ne Zaman Gidilir?

Huser Yaylası’na gitmek için en uygun zamanlar yaz ve bahar aylarıdır. Kış aylarında da yaylaya çıkmak mümkün olsa da kar yağışının görülmesi ulaşım konusunda kişilerin sıkıntı yaşamalarına neden olabilir. Ayrıca bahar ve yaz aylarında yaylaya çıkmak tercih edilirse yağmur yağışı ile de karşılaşma oranı azalır.

Huser Yaylası’nda Neler Yapılır?

Çamlıhemşin ilçesinin ünlü yaylaları arasında bulunan Huser Yaylası insanların ilgi gösterdiği yerler arasında bulunur. Ancak yaylaya ilk defa gidecek olan kişiler neler yapacaklarını merak ederler. Huser Yaylası’nda yapılabilecekler şunlardır;

  • Doğa yürüyüşü yapmak
  • Fotoğraf çekinmek
  • Bulutları izlemek
  • Kamp yapmak
  • Yıldızları izlemek

Bu keyifli aktiviteleri yapmak istiyorsanız Huser Yaylası için düzenlenen turlara katılabilir veya kendi aracınızla yaylaya çıkabilirsiniz.

Huser Yaylası’na Arabayla Gidilir Mi?

Huser Yaylası araçla ulaşımın mümkün olduğu yaylalar arasında bulunur. Ancak yayla yolu çok fazla engebelidir ve aynı zamanda dardır. Ayrıca yolda uçurumlarda bulunur. Bu nedenle kendi araçlarıyla yaylaya ulaşmak isteyen kişilerin 4×4 araç tercih etmeleri gerekir. Ayrıca engebeli yolda sıkıntı yaşamamak adına tecrübeli şoförlerin araçları kullanmaları tavsiye edilir.

Huser Yaylası’nda Konaklama İmkanı Var Mı?

Huser Yaylası günü birlik geziler için tercih edilebileceği gibi konaklamalı olarak da tercih edilebilir. Yaylada turistler için konaklama imkanı sunan bungalov evler ve işletmeler vardır. Bu sayede yaylada güzel zaman geçirmek mümkün olur. Ayrıca sabahları bulutlarla iç içe uyanmak gibi deneyim kazanılabilir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Akıllı Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Pandemi zamanlarının gelmesi ile beraber görüntülü görüşmeler her alanda yaygın olarak kullanılan ve...

Devamı

Anadolu TM Aktarma Merkezi Nerede?

Günümüzde e-ticaret yoğun olarak kullanılmakta ve her geçen gün kullanımı artmaktadır. Kullanımın ar...

Devamı

Ro Nerenin Plakası? RO Hangi Ülkenin Plakasıdır?

Ülke plaka kodları, plakaların sol alt kısmında bulunan ve harflerden oluşan ve aracın hangi ülkede ...

Devamı
ß