İmplant Diş Ömrü Ne Kadar?

İmplant Diş Ömrü var mı? İmplant Diş ne kadar kullanılır? İmplant Diş yenilenir mi? Gibi sorular hastaların en çok sorduğu sorular arasında yer alır. Siz de İmplant Diş tedavisi görmek istiyorsanız yazımızın tamamını okuyarak bu konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İmplant Diş Ömrü Ne Kadar?

İmplant tedavisinin diğer diş tedavilerinden ayıran pek çok özelliği mevcuttur. Bu özelliklerden biri uzun ömürlü ve dayanıklı olmasıdır. Kendi toplumumuzu göz önüne alacak olursak, diş sağlığı konusunda çok duyarlı olmadıklarını görebiliriz. Bu nedenle 30’lu yaşlardan sonra kişilerde diş kayıpları fazlaca görülebiliyor. Diş kaybı yaşayan hastalar için ise birkaç tedavi yöntemi mevcuttur. Fakat hiç bir tedavi tekniği kişilerde kendi dişi hissi uyandırmaz. İmplant diş tedavisinde ise bu durum Tamamen tersine dönmektedir. Uygulanan tedavide, yapay kök yerleştirilmesi sebebi ile kişiler implant dişi ana dişleri gibi kullanmaktadırlar.

İmplant diş yaptırma aşamaları uzun ve zorlu bir süreçtir. Hal böyle olunca, dişin uzun ömürlü ve konforlu olması iki kat önem arz eder. İmplant diş ömrü hakkında uzmanlar oldukça olumlu yönde bilgiler vermektedir. Yani yapılan tedavi bir ömür boyu kalıcı olacaktır. Hatta ana dişlerin çürüme veya kırılma ihtimali göz önüne alınacak olursa, kişilerin ana dişlerinden bile sağlam olduğunu söylemek yanlış olmaz. Kemiğe kaynayan ve zamanla kronikleşen implant kökü, doğru bakımı yapıldığında hastaların açısında bir ömür boyu kalabiliyor.

İmplant Ne Kadar Süre Kullanılır?

İmplant tedavisi yaptıracak kişilerin ilk sorduğu sorulardan biri implant ne kadar süre kullanılır? Sorusudur. Protez dişler ya da köprü dişlerin belli bir ömrü olduğu doğrudur. Fakat implant dişlerde belli bir kullanım ömrünün olduğunu söylemek tamamen yanlış olacaktır. Çünkü implantdişlerde yapılan kökler kemiğe tamamen kaynaşarak, kemik halini alır bu sayede, kişiler ömürleri boyunca bu dişleri kullanabilirler.

İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Uzun ömürlü ve sağlıklı olan implant tedavisi fiyatları ne kadar? Sorusunun bir kaç farklı cevabı olabilir. Çünkü tedavide kullanılan malzeme ve doktorun uzmanlığı fiyatları etkiler. Burada hastalara çok ucuz implant tedavilerinden kaçınmaları tavsiye edilir. Bunun nedeni de ucuz implantlarda saf titanyum malzemesi yerine katkılı ürünlerin kullanılıyor olmasıdır. İmplant markası seçerken, dünyada en çok tercih edilen markaları tercih etmeniz ve yine sertifikalı implantları tercih etmeniz önemlidir.

İmplantta Zirkonyum Kaplamanın Ömrü Ne Kadar?

İmplant diş tedavisinin ilk aşaması, yapay köklerin çene kemiğine vidalama işlemidir. Tedavide kök için kullanılan malzeme,  saf titanyumdur. Dişin üst kısmını oluşturan malzeme ise zirkonyumdur. Zirkonyum, dişlere ve diş etlerine hiç bir şekilde zarar vermez, ağız içinde alerjik etkiye neden olmaz. İmplant tedavisinin başarılı olması için kullanılan bu malzemeler hakkında merak edilen sorulardan biri zirkonyum kaplama ömrü ne kadardır? Sorusudur. Zirkonyum kaplama da tıpkı titanyum kökler gibi uzun ömürlü ve oldukça dayanıklıdır.  Doğru bir şekilde gerekli bakımlarının yapıldığı takdirde kişiler dişlerini bir ömür boyu konforlu bir şekilde kullanabilir. İmplant diş tedavisinde zirkonyum kaplamaya alternatif olarak, porselen kaplama da yapılmaktadır. Fakat zirkonyum kaplamalar daha estetik ve daha uzun süre kullanılabilir.

Diğer İmplant Diş Yaptıranlar

Hemen her herkes implant tedavisinin oldukça dayanıklı ve bir ömür boyu kullanıma uygun olduğu konusunda hem fikirdir. Çünkü çene kemiğine uygulanan titanyumda çürüme ve zamanla aşınma gibi problemler yaşanmaz. Fakat hastaların en çok aklına takılan implant üstü protez ömrü ne kadardır? Sorusudur. İmplant tedavilerinde kökün üzerine oluşturulacak yapay diş farklı malzemelerden üretilmektedir. Burada protez seçiminin kalitesine dikkat edildiği sürece hiçbir sorun yaşamadan bir ömür boyu kullanabilirsiniz. Özellikle zirkonyum seçimi bu aşamada daha doğru olur. Uzun ömürlü ve sağlam protez diş için zirkonyum seçimi yapılmalıdır. Doğru tekniklerle rutin diş bakımları yapıldığında ise hiçbir sorun yaşamadan çok uzun yıllar kullanabilirsiniz.

İmplant Diş Yenilenir mi?

Pek çok hasta implant tedavisi görmek ister. Çünkü tedavi sonrası dişler tıpkı ana diş gibi sağlam ve bir ömür boyu kullanıma uygun olur. Fakat bazı konularda hastaların merakı iki kat daha artabiliyor. Örneğin  implant yanlış yapılırsa ne olur?  Tedavinin eksik kalması mümkün mü? Gibi sorular kişileri endişelendirmektedir. Her şeyden önce implant tedavisi büyük bir titizlikle yapılır, en küçük ayrıntı bile önceden planlanır. Bu nedenle yanlış bir işlemin ortaya çıkma olasılığı son derece düşüktür. Yine implant yenilenir mi? Gibi sorularda hastaların en çok sorduğu sorulardandır. İmplant tedavisi  bir ömür boyu kullanıma uygun yapıldığı için belli bir süre sonra yenilenmesine de gerek yoktur. Çünkü bu dişlerde düşme, çürüme ya da zamanla aşınma gibi problemler görülmez.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Şaşılık Nedir ? Neden Olur ? Tedavisi Var Mıdır?

Şaşılık, en basit anlatımıyla iki gözün birbirine olan paralelliğini kaybetmesidir. Bir gözün bir ta...

Devamı

Saçta Kepek Nasıl Geçer? Kepekten Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Saçta kepek neden olur? Kepekten kurtulmanın doğal yolları nelerdir? Sirke saç kepeğine iyi gelir mi...

Devamı

İshale Ne İyi Gelir?

İshale Ne İyi Gelir? Mide bulantısının kısaca tanımı, midenin içindekileri boşaltmak istemesidir. Ku...

Devamı
ß