İndirim Kodu Nedir? Nasıl Alınır, Kullanılır?

Alışveriş yaparken indirim kodu kullanmak çoğu kişinin tercih ettiği bir şeydir. Farklı markaların ya da alışveriş sitelerinin indirim kodu olabilir. Her bir markanın indirim kodu almak için farklı şartları da olabilir. Mesela bazen belirli bir miktar alışveriş yapmanız gerekir. Bir miktar paranın üzerinde alışveriş yapanlar indirim kodu hakkı alabilir. Bu kod alışıveriş yaptığınız markanın sitesinde verilidir. İnternetten alışveriş sırasında size bir indirim kodunuz olduğu belirtilebilir. Onu kullanarak bir diğer alışverişinizde indirim hakkı kazanmış olursunuz.

İndirim Kodu Nasıl Kullanılır?

İndirim kodu sadece internet alışverişinde geçerli olan bir şey değildir. İndirim kodu kazanmak kadar nasıl kullanılacağı ile de sorun yaşayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta indirim kodunun hangi ürünlerde ve hangi tarihlerde geçerli olduğunu kontrol etmektir. Çünkü indirim kodları her zaman ve her türlü üründe geçerli olmayabilir. Ayrıca yine bir miktar alışveriş yaparak kazandığınız kodlar yine belirli bir seviyede alışverişin sonunda kullanılmak zorunda da olabilir. Bazı indirim kodları sadece yeni sezon ürünlerinde kullanılabilir. Bütün bunları kontrol ettikten ve uygun şartları kontrol ettikten sonra indirim kodunuzu kullanabilirsiniz. 

İndirim Kodu Sadece İnternet Alışverişinde mi Kullanılır?

İndirim kodları sadece internet alışverişinde kullanılmaz. Alışveriş yaptığınız markanın şartları bazen mağazadan alışveriş yaptığınızda da indirim kodu kullanmanıza izin verebilir. Burada da hangi şartlarda indirim kodu kullanmak hakkınız olduğuna dikkat ederek indirim kodu kullanabilirsiniz. 

İndirim Kodu Tarihleri

İndirim kodu kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi de tarihlerdir. İndirim kodları verildikten itibaren genel olarak aynı yılın içerisinde kullanılırlar. Ama bazı indirim kodlarının daha sınırlı tarihleri de olabilir. Mesela bir ay içerisinde ya da bir kaş ay sonra kullanılmak üzere verilen indirim kodları da olur. Bir indirim kodu hakkı kazandığınızda mutlaka tarihlerine bakmanız gerekir. Tarihi geçirmeden kullanırsanız çok daha iyi olur. Öte yandan genel olarak internet alışverişinde günlük ya da bir kaç saatlik kullanılabilecek indirim kodları da olur. Bazen de ilk kez internet alışverişi yaptığınız bir mağazadan hemen indirim kodu alabilirsiniz. Üzerindeki tarihe ya da belirtilen tarihe göre kullanmaya dikkat etmelisiniz.   

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Kişisel Gelişim Önerileri

İnsanlar pek çok yıldır kendilerini geliştirmek için pek çok şey yapmışlardır. Kendilerini geliştirm...

Devamı

Kedi Maması Markaları

İnsanlar yıllar boyunca pek çok hayvan beslemiş ve hatta yeri geldiğinde onlara evini bile açmıştır....

Devamı

Dijitürk Nasıl İptal Edilir?

Türkiye Süper Ligi ve bir alt lig olan Spor Toto Süper Ligi için yapılan yayın ihalesinde 3 farklı ş...

Devamı
ß