Kod Yazarak Para Kazanmak

Gümüz şartlarında artık insanlar evden çalışarak yani home ofis çalışma yürüterek para kazanmak ister. İnternetten para kazanmak başta kolay gibi gözükse de arka planda birçok bilgi birikimi ve yetenek isteyen işlerdendir. İnternet üzerinde kod yazarak para kazanan birçok yazılımcı kişi vardır. Neden bunlardan birisi de sen olmayasın?

Büyük Şirketlerle Çalışma Fırsatı

Sadece para kazanılacak küçük bir alan düşünmenin yanı sıra farklı programlama dillerini bilen ve hakim olanların büyük şirketlerle de çalışma olanağı bulunan bir iş pozisyonudur. Bunun gibi çalışabilecek diğer alan ise kendi işinizin patronu olma durumunuzdur. Atılacak ilk adım programlama dillerinin neler olduğu ve nasıl öğrenileceğidir.

İnternetten Kod Yazarak Para Kazanmak İçin Bilinmesi Gereken Program Dilleri

Bu iş üzerinde başarılı olmak isteyenlerin ve sağlam adım atmak isteyenlerin ilk yapacağı iş kullanılan bu programlama dillerine hakim olmaktır. Sınırlı sayıda olmayan birden fazla programlama dili mevcuttur. Her alanda ayrı ayrı kullanılabilecek bu diller farklı alanlarda kullanılır. Örneğin bir web sitesi kurmak için gerekli olan programlama dilleri şu şekilde örneklendirilebilir:

  • JavaScript
  • Go
  • Arduino
  • Python
  • Java
  • HTML
  • PHP
  • .Net
  • C#
  • Python

Yukarıda sıralanan program dilleri sadece örneklendirilmiştir Bunun haricinde Lua, Processing, Perl, Clojure ve Actionscript gibi dillerde mevcuttur.

Bir Yazılımcı Olarak Kod Yazarak Para Kazanın

Bir yazılımcının yukarıdaki dillere hakim olduğu bilgisi mevcuttur bunları bilgi birikimi ile harmanlayarak kod yazıp internetten para kazanması mümkündür. Bu gibi program dillerine ihtiyacı olan birçok firma ve kendi işini kuracak kişilere kod yazılımını yaparak satışını gerçekleştirip kazanç elde edebilirler.

Kod Yazarak Para Kazanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Birçok yazılımcının takıldığı ve adım atamadığı nokta tam da burasıdır. Nereden başlanılacağı bilinmediğinden hep ötelenir. Geleneksel yöntemlerle de öğrenim süreci geliştirilerek neler yapıldığını ve nasıl yapılacağına dair önce bilgi toplayıp sonra bunları yola koymaktır. Çalışmalarını sergileyebileceğiniz bir alan oluşturmak ilk adımlardan sadece birisidir. Çalışmalarınızın sergilenmesi neticesinde sizinle ilerleyen dönemde çalışacak kişilerle iletişime geçmeniz kolaylaşacaktır.

Web Sitesinden Para Kazanma 2022 – Site yapıp satarak nasıl para kazanıyorum?

Analiz Yapabilmenin Önemi

Analiz yaparak bu işe girmek ve insanların ihtiyacına yönelik programlar üretmek asıl olandır. Bu ihtiyaçlar karşılanmadığı sürece ortaya konulan ürün ve harcanan emek tamamen boşa gidecektir. Bunun önüne geçmek için önce sıkı bir analiz yapmak şarttır. Yapılacak iş alanı ne olursa olsun ihtiyaçlar ve geliştirilebilecek her özellik için analizlerin yapılması önemlidir. Örneğin bir giyim mağazası açan kişi ile araba firmasının analizi farklıdır. Sadece kod yazarak para kazanma değil web sitesi olur diğer internet erişim ağları olur bunları yaparak para kazanmak kaçınılmazdır.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Akıllı Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Pandemi zamanlarının gelmesi ile beraber görüntülü görüşmeler her alanda yaygın olarak kullanılan ve...

Devamı

Anadolu TM Aktarma Merkezi Nerede?

Günümüzde e-ticaret yoğun olarak kullanılmakta ve her geçen gün kullanımı artmaktadır. Kullanımın ar...

Devamı

Aae Dosyası Nedir? Nasıl Açılır?

Bilgisayar sistemlerinde kullanılan pek çok program ve yazılım bulunur. Program ve yazılım unsurları...

Devamı
ß