Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Laptop alırken nelere dikkat edilmeli en iyi notebooku nasıl seçerim gibi aklınızda sorular varsa, bu yazımızda hepsine cevap vermeye çalıştık.

Eskiden bir odayı kaplayan bilgisayarlar mevcut iken artık gelişen teknoloji sayesinde taşınabilir bilgisayarlarla birlikte boyutta küçüldü. Sürekli hareket halinde olan bireyler artık çok kolay taşıma sağlayıp gittikleri her yere, seyahat ettikleri her alana kolayca taşıyabiliyorlar. Kullanımı en yaygın olan masaüstü bilgisayarlara nazaran tercih edilme nedeni ise elektrik için ayrıca bir prize ihtiyaç duyulmaması durumudur.

En uyguna laptop almak için laptop kategorimizden ürünlere göz atabilirsiniz.

Laptop Alırken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir? 

Her alanda evde, okulda ve iş hayatında sizlerin hayatını kolaylaştıracak teknolojik aletlerden birisidir. Alırken de belli başlı noktalara dikkat edilmesi çok önemlidir. Bu hususları şu şekilde maddeleyebiliriz:

  • Öncelikle alınacak laptop özellikleri ve modeli belirlenmelidir.
  • Alınacak olan laptop boyutunun önemi de büyüktür.
  • Ofiste veya iş ortamı gibi bir yerde kullanılacak ise daha makul boyutlarda alınıp taşınması kolay olabilmelidir.
  • Ev içerisinde oyu için kullanılacak olan ürünlerde ekran büyük olurken RAM gibi konularda yüksek işletim sistemine sahip ürünleri almak daha önemlidir.
  • Kullanımı uzun saatler içerisinde olacak ise yüksek batarya seviyesinde ürünler tercih edilmelidir.

Küçük ekranlı modellerde batarya sizi daha uzun süre idare edebilirken büyük ekranlarda bu süre daha aza iner. Yukarıda sayılan etkenlere dikkat etmek işinizi daha kolaylaştıracaktır.

Laptop Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Laptop Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Laptop kullanıcılarından gelen ve en çok merak edilen sorulardan birisi de laptop soğutucuların işe yarayıp yaramaması konusudur. Çok fazla kullanım sonrasında el vurulmayacak derecede ısınma problemi yaşanır.

Elbette alınan soğutucuların faydaları vardır fakat alınan marka ve ürünün özellikleri burada devreye girer. Örneğin MSI marka alınan soğutucularda kullanıcılar oldukça memnundur. Gittikçe kullanan müşteri ağı artmaktadır. Soğutucu alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fanlarının dönme hızına bakılarak alınmasıdır.

Bunun ideal rakamı ise 1000 ila 1500 aralarında dönme hızı potansiyeline sahip ürünler olduğu ortaya konulur. MSI gibi markanın ürünleri veya diğer marka ürünleri tercih edilirken mutlaka plastik malzeme üretimi olan soğutuculardan uzak durulması gerekir. Metal soğutucuların tercih edilme nedeni hem kısa sürede soğuma sağlaması hem de uzun süre soğutucu etki vermesinden dolayıdır.

Laptop Ssd Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Veri toplama birimi olarak karşımıza çıkan ssd’ler alınırken de dikkat edilmesi gereken özellikler ve hususlar vardır. İşlev olarak flash belleklere benzetilse de farklıdırlar. Daha güvenilir ve bünyelerinde disk olmadığı için de hızları ve verimleri yüksek ürünlerdir. Laptoplarda bulunan verilerin depolanması görevini üstlenirler.

Özel hayattan iş hayatına birçok verinin bu tabanda korunarak bilgisayarınızda kalmasını sağlarlar. Farklı türlerde ve özelliklerde ssd ürünleri mevcuttur. Bilgisayarınıza ve kullanımınıza göre sizlere en uygun ürünü seçmek çok önemlidir. Ssd ürünleri iş hayatında birçok şirkette tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler
Inline Feedbacks
View all comments
Ahmet Yiğit
Ahmet Yiğit
9 ay önce

işlemcisi ve rami yüksek olsun yeterli bence

İlginizi Çekebilir

Şarap Fiyatları

Şarap bir alkollü içkidir ve genel olarak üzüm meyvesinin sıkılarak suyunun çıkarılması ve çıkan suy...

Devamı

Bira Fiyatları – Güncel 2022 Bira Fiyatı

Bira, günümüzde en çok tüketilen alkollü içecektir. Genellikle fıstık ya da karışık çerezlerle tüket...

Devamı

Sıvı Yağ Fiyatları

Sıvı yağ yemeklerin olmazsa olmaz ana malzemeleri içerisinde yer alır. Yemeklere lezzet verir. Bitki...

Devamı
ß