O7 Ne Demek?

Sosyal medya kullanımı gün geçtikçe hayatımızın önemli bir yerinde olmaya başladı. Sosyal medyaya girmeden ya da haber almadan saatleri geçiremez olduk. Hatta o kadar alışkanlık haline geldi ki farkında olmadan sosyal medyadan çıkıp yeniden sosyal medyaya girer olduk.

Sosyal Medya İşaretleri

Sosyal medyada kelimeler ve resimler dışında da semboller, noktalama işaretleri, rakamlar ve sayılarla da kendimizi ifade edebilir hale geldik. Zamanla yüz yüze iletişimin azaldığı gibi sesli iletişimin de azalmasının etkileri olarak bu yeni semboller ve işaretler kullanılmaya başlandı. Bunlardan bazıları:

  • 🙁 üzgün surat anlamına gelmektedir.
  • 🙂 mutlu surat anlamına gelir.
  • 😮 şaşkınlık anlamına gelmektedir.

Bunlar elbette bu kadarla sınırlı değildir. Daha birçok çeşidi vardır.

O7 Nedir

O7 Nedir?

Sosyal medyada kendimizi ifade etmek için kullanılan işaretlerden biri de O7’dir. O başı, 7 de alında duran eli ve selam verme işaretini ifade etmektedir. Yani kısaca saygı anlamında kullanılmaktadır.

Genelde oyunlarda da chat kısmında saygıdeğer bir durum olduğu zaman “o7” kullanılır ve saygı duydum anlamına gelir. İlk zamanlar saygı ifadesi olarak anılmaktayken şu anda asker selamı olarak kullanılması daha yaygın olmuştur. “Helal olsun” anlamında da zaman zaman kullanılmaktadır.

O7 Nerelerde Kullanılır?

Sosyal medyada kullanılıyor desek de yaygın olarak twitch isimli uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır. Genelde online oyunların chat kısımlarında da sıklıkla karşılaşılır.

O7 Kimler Kullanabilir?

Asker selamı olarak bilindiği için genelde erkekler kullanılır gibi bir algı olsa da elbette kadınlar da dilediği sosyal medya platformunda kullanmakta özgürdür.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß