Okey mi? Durex mi? Neden?

Kondom kullanmak hamile kalmayı önlemenin yanında güvenli seks için en iyi seçeneklerden birisidir. Genel olarak yapılan araştırmalar ülkemizde Okey markasının daha güvenilir olduğuna dair bir inanışın olduğunu gösteriyor. Malzemesinin daha kaliteli olduğu düşünüldüğü için Okey tercih ediliyor. Ayrıca Okey markası kondomları çok daha geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çok ince alternatiflerinin de bulunması ve hazzı arttırdığı düşüncesi de Okey’in tercih edilme nedenlerinden birisi. Geciktirici etkisi ve kayganlaştırıcı özellikleri de bu markanın iyi bulunan özellikleridir.

Durex Tercih Edilir mi?

Kullanıcıların yorumları da genelde Okey tarafında olmasına rağmen bazıları için de Durex çok daha iyi bir kondomdur. Durex’in beğenilme nedenleri ise meyveli çeşitlerinin güzel kokması ve de bazıları için daha ince ve daha keyif verici bulunmasıdır. Durex, Okey kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip değildir ama Okey’in geciktirici etkisinin çok olması bazı kullanıcılar tarafından çok beğenilmiyor. Ayrıca Durex’in kayganlaştırıcı etkisinin daha yoğun olduğunu düşünenler de var. Durex’in daha iyi tutma etkisi olduğuna dair yorumlar da bulunuyor. Cinsel ilişki sırasında Okey’in çıkma gibi bir riski olduğunu belirtenler de var. 

Kondom Kullanmak Şart mıdır?

Kullanıcılara göre aslında her ikisinin de hem olumlu hem olumsuz özellikleri var. Ancak ülkemizde en kaliteli bilinen bu iki marka da sağlık açısından uygundur. Haz verme ve keyif açısından farklı değerlendirmeler olsa da cinsel ilişki sırasında korunmak için kondom hala en iyi seçeneklerden birisidir. Tabi hangi marka olursa olsun son kullanma tarihi ve de herhangi bir zedelenme olup olmadığı da kontrol edilmelidir. Eğer ilişki sonucunda hamilelik istenmiyorsa kondomlar yüksek oranda koruyucudur. Hatta yüzde yüze yakın koruyucu etkisi olan ürünlerdir. Bununla birlikte cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için neredeyse en güvenli ve tek yöntem kondom kullanmaktır. Bu yüzden tek eşli olmayan ve daha hareketli yaşamayı sevenlerin hem kendi sağlığı hem de karşısındaki insanların sağlığı için kondom kullanmaları bir zorunluluktur. Çünkü bu tür hastalıklar kolay tedavi edilemez ve bazen ömür boyu yaşantınızı etkileyebilir.  

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Youtube Seo Nedir?

Youtube de aslında Google gibi bir arama motorudur. Aralarındaki fark aslında birinde siteleri liste...

Devamı

WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme sür...

Devamı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Ek...

Devamı
ß