Ro Nerenin Plakası? RO Hangi Ülkenin Plakasıdır?

Ülke plaka kodları, plakaların sol alt kısmında bulunan ve harflerden oluşan ve aracın hangi ülkede bulunduğunu tescil eden kısaltmalar olarak bilinmektedir. Bir çok kişinin merak ettiği ve internet üzerinde araştırma yaptığı araç plaka kodları, sürücüler içinde önem arz etmektedir. Her ülkenin farklı bir araç plaka kodu bulunmakla birlikte ülkenin isminin kısaltılmış versiyonu olarak kullanılmaktadır.

Ro Hangi Ülkenin Plakasıdır?

Ro, Romanya ülkesine ait bir plaka kodudur. Araç tescil plakaları Romanya’da beyaz bir zemin üzerinde siyah harflerin yazılması şeklinde olmaktadır. Tek bir harf yahut iki harf şekilde olabileceği gibi ilçe kodları da başında sıfır olacak şekilde tekli, ikili veya üçlü olabilmektedir.

Ro Nerenin Plakası

Romanya’da Trafik Nereden Akar?

Romanya’da araçların direksiyonu sol tarafta bulunmaktadır ve bu nedenle trafik soldan akmaktadır. Romanya’da trafik öbeklerinden dönüş yapmak isteyen sürücüler saat yönünün tersine dönüş yapmaktadırlar. Kaldırım ve yaya yolunun olmadığı bölgeler içerisinde yayaların sol taraftan yürümesi gerekmektedir.

Romanya’da Türk Ehliyeti Geçerli Midir?

Çipli ehliyetler ile birlikte gelen yeniliklerden birisi de pek çok ülkede geçerli olabilmesidir. Türk ehliyetinin geçerli olduğu yerler arasında Romanya’da bulunmaktadır ve araç sürülmesi için belirli bir ücret ödenmesine gerek yoktur. 6 ila 12 ay arasında kullanım süresi sağlayan Romanya daha sonrasında araç kullanmak için sınav puanı istemektedir.

Batum’a Giriş Şartları nelerdir merak ediyorsan tıkla.

Romanya Trafik Cezaları

Romanya’da trafik cezalarına getirilen yeni güncellemeler ile birlikte oldukça ağır bedeller ödetilmektedir. Romanya trafik konusuna oldukça önem veren bir ülke olmakla birlikte yaptırımları da düzenli şekilde takip edilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Youtube Seo Nedir?

Youtube de aslında Google gibi bir arama motorudur. Aralarındaki fark aslında birinde siteleri liste...

Devamı

WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme sür...

Devamı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Ek...

Devamı
ß