Sj Ne Demek

Son yıllarda sosyal medyanın artık her yeri ele geçirmesi ile mizah da artık sosyal medya üzerinden yapılır hale geldi. Meme mizahı da denen bu kültür artık kendini iyice geliştirmiş ve adeta bir dil yaratmış durumda.

S ve j Nedir?

Sj, sosyal medyada birini yerme amacıyla kullanılır. Örnek olarak bayatlamış ya da eğlendirici olmadığı düşünülen bir paylaşımın altına Sj yazmak, paylaşımı yapan insanı yermek anlamına gelir. Bu sözcük genelde Facebook gruplarındaki ortamlarda kullanılıyor olsa da, Instagram ve Twitter ortamlarında da denk gelmek olasıdır.

Sj İle Bruh Aynı Şey Mi?

Sj ile bruh birbirinden farklı anlamlara sahiptir. Aralarında benzerlikler olsa da farklı amaçlar için kullanılır. Bu nedenle sj ile bruh kullanımına dikkat edilmelidir.

Bruh Ne Demek?

Bruh genellikle karşı tarafın adına utanılan veya alay edilerek eleştirilen durumlarda kullanılır. Genel olarak yorumlarda karşımıza çıkan bu sözcük aynı sj ifadesi gibi Facebook gruplarının bireyleri tarafından sıkça kullanılıyor. Bununla beraber Twitter ve Instagram ortamlarında da karşımıza çıkabilir. Bruh aslında brother anlamındaki erkek kardeş kelimesinin kısaltılmasıdır.

Sj Ne Anlama Gelir?

Unutmamak da gerekir ki, meme kültürüyle doğmuş bir sözcük olduğundan dolayı zaman zaman çoğunluğa komik gelse de komedi olarak bekleyen insanlar için paylaşım kötü olabiliyor. Bu yermenin yapılması tuhaf değildir. Diğer bir yandan saçma hareketlerde de farklı netice yaşanabilir. Bu nedenle sj kısaltmasının kullanılması yerine göre yapılmalıdır.

Taylan Yıldız S ve Onun Kadim Dostu J

Onun Kadim Dostu Ne Demek?

“S ve onun kadim dostu olan J” ile alakalı başlayan metinlerde bu akımın neticesi olarak çıkmış iğnelemelerdir. Her ne kadar ona göre daha az kullanılıyor olsa da Sj kavramını açıklarken bunun da açıklanması gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Youtube Seo Nedir?

Youtube de aslında Google gibi bir arama motorudur. Aralarındaki fark aslında birinde siteleri liste...

Devamı

WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme sür...

Devamı

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Ek...

Devamı
ß