Ücretsiz Ekran Kaydedici Programları

Çeşitli işleriniz için ya da keyif aldığınız bilgisayar oyunlarında veya bilgisayarınızı masaüstünde yer alan uygulamalar da ekran görüntüsü almak gerekebilir.

Bu durumlarda bilgisayarınızın donanımlarında yer almayan harici bir ekran kaydedici program kullanmanız gerekiyor ve kullandığınız programın alt bilgi ve kalitesi de kaliteli kayıt almak için en büyük etmen olarak karşımıza çıkıyor. Böylelikle indireceğiniz kaliteli bir program ile

  • Ekran görüntüsü alabilirsiniz,
  • Ekran videosu çekebilirsiniz,
  • Ekran videosunu sesli olarak çekebilirsiniz,

Ayrıca kaydettiğiniz verileri hafıza da tutarak istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Bu verileri dilerseniz bluetooht ya da mail üzerinden farklı kişilere de gönderebilir, paylaşabilirsiniz.

Ekran Kaydedici Programlar Ücretli Midir?

Kullanacağımız iyi tasarlanmış bir ekran kaydedici programdan ilk beklentimiz genellikle ücretsiz olmasıdır. Sanal marketlerden indireceğimiz uygulamalar genel de ücretsiz olmaktadır.

Fakat görüntülerin arşivlenmesine yardımcı olan, kaydedilen datayı sürekli raporlayan ve mail atan programlar ücretli olarak hizmet verilmektedir Bu programları indirirken kredi kartı ile alabileceğiniz gibi indirdikten sonra giriş yaparken haftalık yada aylık olarak kredi kartınız ile kiralama da yapabilirsiniz.

GOM Cam

GOM Cam programı ile oyun oynarken ekran kaydı alabilirsiniz. Programın ekranı tam kavrama ve içinde ki hareketleri tam algılama özelliği kusursuzdur. Online kurslar ve çeşitli videolar yani kısaca herhangi bir şeyi oldukça pratik ve seri halde kaydedebilirsiniz. Ayrıca normal programlara nazaran daha fazla özellik imkanı sunan GOM Cam Pro uygulama sürümü, ekran kaydedici piyasasındaki diğer rakiplerine göre daha uygun fiyatlara sahiptir.

Movavi Screen Recorder

Movavi Screen Recorder

Ekranınızı kaydederken aynı zaman da kaydettiğiniz görüntüleri düzenlemeye yarayan programdır. Kaydettiğiniz içerikler üzerinde istediğiniz gibi kesme ve efekt ekleme imkanı sağlar. Ayrıca içinde ki zaman ayarlayıcı ile ekranınızı istediğiniz saatte ve zaman da kaydetmeye başlar.

HitPaw Screen Recorder

Oldukça fazla özelliği bulunan bu ekran programı resim içinde resim özelliğini sunarak, ekranınızı kaydederken bir yandan da kameranızı kaydetmeye olanak verir. Böylelikle yaptığınız ekran kayıtlarının içine ekstradan bir görüntü veya video eklemeye ihtiyaç duymazsınız. Kayıt yapılırken resim içinde resim özelliklerini ayarlayabilir, ekran boyutunu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Camtasia Ekran Kaydetme Programı PC

Camtasia

Video kaydetme özelliği kadar video düzenleme konusunda da oldukça başarılı olan bu program çoğu kullanıcının takdirini kazanmıştır. Kaliteli çekimler yaparak dinamik kayıtlar almanızı sağlamaktadır ve hafıza deposu diğer programlara nazaran oldukça geniştir.

Bununla birlikte çektiğiniz videoları harici bir kablo ile HD kalitesinde diğer bilgisayarlara aktarabilir ya da paylaş butonuna basarak mail olarak gönderebilirsiniz. Kullanıcılara sunulan ücretsiz deneme süresi 30 gündür ve bu süre içerisinde ticari kayıt yapamazsınız.

iSpring Free Cam

Bu uygulamanın en iyi yönü kaydedilmiş görüntüler içinde ses düzenlemesi yapabilmenize, kayıt içinde ses volümünü istediğiniz gibi düzenlemeye yardımcı olmasıdır. Görüntüleri HD formatında çeker ve diğer kullanıcılar ile mail üzerinden paylaşmanıza olanak sağlar.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß