Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Online oyunların birçok kişi için anlamı farklıdır. Günlük rutinlerinden ve sıkıntılarından kurtulmak isteyen kişiler Valorant gibi online oyunlara yöneliyor. Ancak bu oyunları oynarken bazı ayarlamalar yapmak gerekir.

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Valorant nokta crosshair ayarı birçok oyuncu tarafından uygulanıyor. Nokta crosshair ayarlarının uygulanmasının birden fazla nedeni var. Nokta crosshairi uygulamak için oyuna giriş yaptıktan sonra ESC tuşuna basıp ayarlar kısmına geçiliyor. Ayarlar bölümünde Nişangah adı verilen bir sekme mevcut.

Nişangahı seçtikten sonra ekrana bazı veriler geliyor. Bu verilerden merkez noktayı açık, saydamlığı 1 ve orta kalınlığı 3 yapınca nokta crosshair ayarlanır. Orta kalınlık değerinin illa 3 olmasına gerek yok. Oyuncular orta kalınlık değerine dilediği sayıyı verebilir. Bu ayarları yaptıktan sonra nokta crosshair otomatik bir şekilde ayarlanmış olur.

Nokta crosshair ayarları daha sonra tekrar değiştirilebilir.

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır ? Videolu Öğrenin

Valorant Nokta Crosshair Yapmanın Avantajları

Nokta crosshair yapmanın pek çok avantajı mevcuttur. Oyundaki deneyimini artırmak isteyen kişiler nokta crosshair ayarını etkin hale getirir. Nokta crosshair sayesinde oyun daha kolay bir şekilde oynanabiliyor. Bundan dolayı oyuna yeni başlayan kişilere bu ayarlamaların yapılması önerilir.

Nokta crosshair ayarlamaları kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Oyuncuların en rahat olduğu pozisyona göre ayarlama yapması gerekiyor. Nokta crosshair yapmanın avantajları şu şekilde:

  • Nokta crosshair, oyuncuya ateş edeceği yeri gösterir.
  • Oyuncular nokta crosshair sayesinde hedefe daha rahat bir şekilde odaklanabilir.
  • Nokta crosshair sayesinde isabet oranı artar.

Oyuna yeni başlayan kişilerin bu ayarlamaları yapması önerilir.

Valorant Nokta Crosshair Yapma Neden Önemli

Nokta crosshair ayarlarını yapma oyuncular için bir zorunluluk olarak görülmez. Ancak ayarların yapılması, oyun kalitesini artırır. Nokta crosshair sayesinde ideal el göz koordinasyonu yakalanır. İdeal el göz koordinasyonun yakalayamayan kişiler oyunda başarısız olabilirler.

Profesyonel oyuncuların hepsinin kendine özel nokta crosshair ayarı vardır. Bu oyuncular birçok farklı deneyimden sonra kendi ayarlarını oluşturur.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Valorant Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Online oyunlara günümüzde büyük ilgi gösteriliyor. Online oyunların farklı deneyimler sunması, ilgi ...

Devamı

Nerf ve Buff Ne Demek?

Son yıllarda sıkça duyduğumuz bu iki terim çoğu kişi tarafından kullanılsa da tam olarak anlamları b...

Devamı

Wp Ne Demek

Wp bir kelime kısaltmasıdır. İki kelimenin bir araya gelmesiyle birlikte kullanılmasından ortaya çık...

Devamı
ß