Whatsapp Aero Nedir? Özellikleri, Kullanım Amacı

Whatsapp Aero, whatsapp uygulamasının veri alt tabanını kullanarak geliştirilmiş, kullanım içerikleri detaylandırılmış uygulamadır. Standart whatsapp uygulamasının yapamadıkları imkanları sağlayan uygulama, güvenli şifreleme imkanı sunar. 

Aynı zamanda standart whatsapp uygulamasının tüm özelliklerini barındırır. Whatsapp uygulamanın veri tabanını kullanmasından rahatsızlık duyduğunu belirse de, uygulamayı geliştirenler Antiban özelliğinden faydalanarak, herhangi bir kısıtlamaya takılmıyor.

Whatsapp Aero

Whatsapp Aero Nedir?

Whatsapp uygulamasının veri tabanını kullanarak 1999 yılında Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen Whatsapp Aero’nun Türkçe, İspanyolca Portekizce ve İngilizce olmak üzere dört dil seçeneği bulunuyor. Uygulama, Whatsapp uygulamasında 3. parti uygulamaların kullanılmasını olanaklı hale getirmek için geliştirilmiştir. Whatsapp uygulamasının tüm özelliklerini barındıran uygulamada, geliştirilen özellikler oldukça fazladır.

  • Kullanıcı profiline kimlerin baktığını görebilir.
  • Gelen mesajlar silinse dahi, uygulama sayesinde mesajı görmeye olanak tanır.
  • Klasik Whatsapp yazısını ve fontunu değiştirerek, uygulama kişiselleştirilebilir.
  • Uygulamadan kaldırılan hikayeleri görüntüleme olanağı sunar.
  • Karşı taraf çevrim içi özelliğini gizli hale getirse bile, çevrim içi olduğunda görülebilir.
  • Kullanıcı kendisinde, çevrim içi, yazıyor gibi bildirimleri gizlerken, klasik kullanıcıların gizli olsa bile içeriklerini görme imkanına sahip.
  • Uygulama güvenliği için, uygulama girişine ve mesajlar bölümünü parmak izi ile şifreleme özelliğine sahip.
  • Klasik uygulamanın yapamadığı, 50MB resim ve 700MB video ve dosya gönderme özelliği bulunur.

Ayrıca uygulamada binlerce tema ve özelleştirme seçenekleri bulunmakta. Klasik uygulamada paylaşımlar karşı tarafa iletilirken, iletinin boyutundan tasarruf etmek için, sıkıştırma yöntemini kullanır. Bu şekilde yapılan paylaşımlarda, iletilerin kalitesinde düşmeler görülür. Whatsapp Aero uygulamasında paylaşımların sıkıştırma özelliği kaldırarak, iletiler aynı kalitede karşı tarafa iletilmekte. Dezavantajı paylaşımların gönderiminin zaman alması.

Whatsapp Aero Nasıl Kullanılır?

Uygulamanın İOS uygulaması bulunmamaktadır. Sadece Android uygulamalarda kullanma imkanı sunan uygulama Google Play Store kütüphanesinde yer almaz. Uygulama resmi web sitesinden indirilerek kullanılabilir. Uygulama klasik Whatsapp uygulaması ile birleştirilerek kullanılabileceği gibi, ayrı olarak da kullanılabilir. Uygulama Whatsapp veri tabanını kullandığı için, her iki durumda da klasik Whatsapp uygulaması ile paylaşımlı kullanılabilir. Uygulamanın her ne kadar güvenli şifreleme imkanı bulunduğu belirtilmişse de, güvenirliği, güvenli kaynaklarca teyit edilmemiştir. 

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Akıllı Telefonu Webcam Olarak Kullanma

Pandemi zamanlarının gelmesi ile beraber görüntülü görüşmeler her alanda yaygın olarak kullanılan ve...

Devamı

iPhone NFC Açma Nasıl Yapılır?

Cep telefonlarında, kızıl ötesi, bluetooth ve son olarak nfc temassız işlemlere olanak sağlayarak ha...

Devamı

Meşgulken Arayanı Görme

İnsanların günlük hayatta iletişim için en çok kullandığı cihaz cep telefonlarıdır. Her gün sıklıkla...

Devamı
ß