WordPress Site Hızlandıma Taktiği

Bu teknoloji çağı ve insanların dikkatleri gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle, net sitesi yükleme süresi olabildiğince hızlı olmalıdır. Dönüşümleri artırmanın yanı sıra, hız optimizasyonu birçok search engine marketing avantajı da sağlayabilir.

Google araştırma çalışmalarına göre, bir net sitesi 3 saniye içinde yüklenmezse, çevrimiçi arama yapanların% 53’ü dışarıya tıklıyor. İstatistikler, net sitelerinin 3G cihazlara yüklenmesinin ortalama 19 saniye sürdüğünü gösteriyor. Bu yazıda, WordPress net sitenizin hızını optimize etmek için atabileceğiniz beş adımdan bahsedeceğiz.

1. Güvenilir bir Internet Barındırıcısı seçin

Her şeyden önce, sağlam bir temele sahip olmalısınız, bu da güvenilir bir net barındırma ile gitmeniz gerektiği anlamına gelir. Yavaş bir net barındırıcınız varsa bir WordPress net sitesine sahip olmak yeterli değildir. Hızlı ve güvenilir bir net barındırma hizmeti olmadan, hilelerinizin ve yapılandırmalarınızın hiçbiri çalışmayacaktır.

Bir net sitesinin URL’sini girdiğinizde, cihazınız net sayfalarını net sunucusundan indirir. Hızlı bir sunucu ile gerekli sayfaları çok daha hızlı indirebilirsiniz. Bu nedenle, en iyi net sunucusunu seçmek oldukça önemlidir.

Ancak, hızın en iyi net barındırma şirketinin tek özelliği olmadığını unutmamak önemlidir. Servis sağlayıcı hızın yanı sıra, mümkün olan en iyi müşteri desteğini alacağınızdan da emin olmalıdır. Bir e-ticaret net siteniz varsa, net sitenizin hız optimizasyonu çok daha önemlidir.

Bir net sunucusunun hizmetlerini işe alırken aklınızda bulundurmak isteyebileceğiniz bir diğer önemli şey, net sitesi yedeklemesini dikkate almaktır. Hız optimizasyonu çabalarınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız bu adım önemlidir. Güvenilir bir yedekleme sistemiyle, sunucunuz çökse bile verilerinizi geri alabileceğinizden emin olabilirsiniz. Internet sitenizin bir yedeğini oluşturmak istiyorsanız, ilgili eklentileri kullanabilirsiniz.

Çok sayıda net barındırma hizmeti sağlayıcısı arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak, yeni başlıyorsanız, paylaşılan bir barındırma hizmetini de yönetebilirsiniz. Bu durumda sunucunuz diğer birçok net sitesi ile paylaşılacaktır.

Bütçeniz varsa, paylaşılan barındırma sizin için en iyi seçimdir. Bununla birlikte, net sitenizde gittikçe daha fazla trafik aldıkça, özel bir ana bilgisayar gibi daha iyi bir net barındırma hizmeti için daha fazla bütçe ayırmak isteyebilirsiniz. Internet siteniz kimin trafiğini aldığından özel bir sunucu da seçebilirsiniz. Bu, güvenlik açısından da önemlidir.

Sadece özel bir net barındırma hizmetini karşılayabileceğinizden emin olun. Sonuçta, karşılayabileceğinizden fazlasını harcamak istemezsiniz.

2. Doğru WordPress Temasını seçin

Internet sitesi hız optimizasyonu söz konusu olduğunda, tema bir başka önemli faktördür. Yanlış temayı seçerseniz, net sitenizin yüklenmesi yıllar alacaktır. Bu, net sitenizin performansı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır.

Hız için optimize edilmiş WordPress temalarını tercih etmek isteyebilirsiniz. İyi temaların hız için tasarlandığını bilmek önemlidir. Aynı zamanda tasarımları oldukça basittir ve bu da günümüz işletmeleri için önemlidir.

İyi haber, WordPress temalarını özelleştirmenin kolay olmasıdır. Kredi, birçok widget ve eklentinin entegrasyonuna gider. Bunun yanı sıra, bu temalar mobil duyarlıdır ve sıralama söz konusu olduğunda önemlidir.

Günümüzde çoğu kullanıcı, cep telefonları, pill PC’ler ve diğer cihazlar gibi mobil cihazlarında Internet’te gezinmektedir.

3. Ücretli Önbelleğe Alma Eklentisini deneyin: WP Rocket

Doğru önbellek eklentisi ile net sitenizin çok daha hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz. En popüler eklentilerden biri WP roketi olarak bilinir. Bu eklenti, GZIP sıkıştırması, tarayıcı önbelleği, CDN, Cloudflare uyumluluğu ve benzeri gibi birçok özellik sunar.

Bu eklenti, gerekli içeriği talep edene en yakın olan sunucuya gönderir. Bu da yükleme sürelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Bunun nedeni, bu eklentinin kullanıcı ile gerekli net sayfasını depolayan sunucu arasındaki mesafeyi azaltmasıdır.

WP roketi ile birçok özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz, bu da aynı amaca ulaşmak için fazladan eklenti satın almanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Genel bir kural olarak, daha az eklenti kullanmanız daha da iyidir.

Bir geliştiriciyseniz ve çok sayıda müşteriye hizmet veren bir ajansı yönetiyorsanız, eklentiye yapılan referanslardan kurtulmak için özel beyaz etiket seçeneklerini kullanmanız daha iyidir.

Eklenti için ödeme yapmanız gerekse de, ona harcadığınız her kuruşa değer. Bu nedenle, bunu tekrar denemek isteyebilirsiniz. Hız söz konusu olduğunda harika sonuçların keyfine varacaksınız.

4. Bir CDN kullanın Hız Değerlerini Yükseltin

Sunucu konumunuz, net sitenizin yüklenme süresini etkileyebilecek başka bir önemli faktördür. Sunucunuz net sitesi ziyaretçisine ne kadar yakınsa, yükleme süreleri o kadar hızlı olacaktır.

Bununla birlikte, net siteniz dünyanın her yerinden ziyaretçileri çekiyorsa, popüler bir içerik dağıtım ağı olan CDN’yi deneyebilirsiniz. Bu sistem ile sayfa yükleme sürelerini hızlandırabilirsiniz.

Aslında, CDN birçok sunucudan oluşur. Bu sistem, net sitenizin oluşturduğu statik dosyaları depolar. Bu dosyalar, diğer dosyaların aksine değişmez. Bu dosyaların örnekleri arasında javaScript, CSS ve resimler bulunur.

Cloudflare, farklı net siteleri için kullanılabilecek en popüler araçlar listesindedir. Cloudflare’ye de gidebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß