WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Bir net sitesi yavaş olduğunda ne olur tahmin edin? Kimse onu ziyaret etmiyor. WordPress Önbellek Eklentisi nedir ve bu eklentiler ne işe yarar? Yakında unutuldu, çünkü iyi arama motoru sıralama konumlarında görünmeyi bıraktı.

Yavaş bir net sitesi sevilmez. Bu nedenle, WordPress net sitenizi optimize etmenin bir yolunu bulmanız gerekir ve bunu yapmanın en kolay yolu WordPress önbellekleme eklentileridir.

Önbelleğe alma, WordPress net sitenizi hızlandırmanın etkili bir yoludur, çünkü yöntem net sitenizin statik verilerini depolamayı içerir. Bu şekilde, net sitenizde her ziyaretçi olduğunda tarayıcının sunucudan veri alması gerekmez, yükleme süresini önemli ölçüde kısaltır.

WordPress Önbelleğe Alma nedir?

WordPress önbelleğe almayı tam olarak anlamak için, önce herhangi biri net sitenizi ziyaret ettiğinde tam olarak ne olduğuna bir göz atalım.

İlk olarak, ziyaretçinizin tarayıcısı, net sitenizin verilerini almak için net sunucunuzla iletişim kurar. Ziyaretçiniz net sitenize her yerden erişebilir. Internet sunucunuzdan bir mil uzakta veya dünyanın öbür ucunda olabilir.

İkincisi, WordPress’iniz, kurulu olduğu net sitesinin veritabanıyla iletişim kuracaktır.

Üçüncü olarak, veritabanı verileri derler, bir HTML sayfasına dönüştürür ve kullanıcıya geri gönderir.

Kullanıcı sayfayı her yenilediğinde tüm süreç kendini tekrar eder. Kullanıcınızın tarayıcısı tüm görüntüleri tekrar ister ve MySQL veritabanındaki veriler net sitenizi her ziyaret ettiğinde geri çağrılır.

Ziyaretçilerinizin tarayıcısının resimleri yerel sabit disklerinde saklamasını ve WordPress’in siz herhangi bir değişiklik yapana kadar veritabanından getirilen verileri kaydetmesini ister misiniz?

WordPress önbelleğe alma işleminin yaptığı tam olarak budur. Önbelleğe alma, WordPress net sitelerinizi hızlandırmak için zaten getirilmiş olan verileri geri dönüştürme işlemidir. Önbelleğe alma, verilerin ziyaretçi ve veritabanı arasında kaç kez uçtuğunu en aza indirir. Sonuç olarak net sitesi yükleme süresini azaltan istek sayısını azaltır.

Önbelleğe Alma Türleri

Önbelleğe alma, İstemci Tarafı Önbelleğe Alma ve Sunucu Tarafı Önbelleğe Alma olarak ikiye ayrılabilir.

1. İstemci Tarafında Önbelleğe Alma

İstemci Tarafı Önbelleğe Alma, bir net tarayıcısının WordPress net sitenizdeki tüm dosyaların önbelleğini tutmasıdır. Buna HTML dosyaları, resimler, Java komut dosyaları ve CSS dosyaları dahildir. Bir WordPress website sahibi olarak, önbelleğe alma kuralları belirlemeniz gerekir.

Önbellek kurallarının ayarlanması, net tarayıcınızın, önbelleğe alınmış kopyayı kullanmadan önce son kaydedilmesinden bu yana verilerde hiçbir değişiklik yapılmamasını sağlar.

İstemci tarafında önbelleğe alma, bir içeriği yayınladıktan sonra neredeyse hiç değişmediklerinden, statik görüntülerde özellikle yararlıdır. Bu, net sitenizin yükleme süresinin azaltılmasına büyük ölçüde katkıda bulunur.

2. Sunucu Tarafında Önbelleğe Alma

Adından da anlaşılacağı gibi, sunucu tarafı önbelleğe alma, WordPress sunucunuz tarafından depolanan verilerdir. WordPress net sitenizde bir WordPress önbellek eklentisi varsa, bu tür önbelleğe alma işlemini gerçekleştirebilir.

Önbellek eklentisi, başlık, gövde içeriği, altbilgi, kenar çubuğu vb. Dahil olmak üzere net sayfanızın tüm farklı öğelerini kaydedecek HTML sayfalarının önbelleklerini oluşturabilir. Bu öğeler daha sonra önbellek aracılığıyla birden çok kullanıcıya sunulacaktır.

Ek olarak, WordPress’iniz MySQL veritabanının bir önbelleğini oluşturabilir, böylece aynı gönderiyi veya makaleyi birden çok kez döndürmez. Önceden yayınlanmış makalede değişiklik yapmadıysanız veya yeni bir makale yayınlamadıysanız, önbellek orijinal biçiminde kaydedilecektir.

İşlem kodunu önbelleğe alma, sunucu tarafı önbelleğe almanın başka bir özelliğidir. Tüm PHP sayfaları tek bir kodda derlendiğinden, opcode önbelleğe alma, sunucu için işi azaltan ve sunucu yanıt süresini iyileştiren bu kod derlemesini kaydetti.

WordPress Internet Sitenizde Neden Önbelleğe Almaya İhtiyacınız Var?

Şimdiye kadar, WordPress önbelleğe alma işleminin net sitenizin hızını ve genel performansını artırdığını anlamış olmalısınız. Bunun nedeni, statik önbelleğe alınmış dosyaların dinamik olanlardan daha hızlı yüklenmesidir.

Önbelleğe alma, sunucunuzdaki iş yükünü de azaltır. Sınırlı bir barındırma planınız varsa, önbelleğe alma, artırma çözümünüz olabilir yük zaman. Önbelleğe alma ayrıca, genellikle küçük bir sunucuyu aşırı yükleyen bellek ve diğer işlemlerden tasarruf etmeye yardımcı olur.

WordPress net sitenizi hızlandırmak, Google her zaman daha yavaş net sitelerini daha hızlı net sitelerini tercih ettiği için SERP’leri de iyileştirecektir. Ancak net sitesi Hızı, her şeyden önce sıralamanıza yardımcı olan tek ölçüm değildir. Internet sitenizdeki içerik, anahtar kelime optimizasyonu, bağlantı kurma ve diğer önemli faktörler, iyi sıralamalarda büyük rol oynar. Ancak bunları yavaş bir net sitesiyle birleştirirseniz, measurement istenen sonuçları vermez.

Bununla birlikte, daha hızlı bir net sitesi, daha yavaş bir net sitesine göre çok daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Hızlı yüklenen bir net sitesi, kullanıcıların keşfetmesini ve göz atmasını kolaylaştırır. Bu, ortalama oturum sürenizi artıracak ve hemen çıkma oranınızı azaltacaktır.

En İyi WordPress Önbellek Eklentileri

1. WP Roketi

Diğer WP önbellek eklentilerinin aksine, WP Rocket ücretsiz değildir. Buna rağmen, kurulumu ve yapılandırması oldukça basit bir eklentidir. Sitenizin görüntüleri için, yalnızca kullanıcılar aşağı kaydırdığında görüntülerin yüklendiği Tembel Yükleme gibi çeşitli özgün özelliklerden oluşur; WP Rocket etkinleştirildiğinde extremely hızlı yükleme süresi oluşturan Sayfa Önbelleğe Alma ve Statik Dosya Sıkıştırma – HTML, JavaScript ve CSS dosyalarınızın boyutunun küçültülmesiyle küçültülür.

Olsa bileAyarlarWP Rocket’in sekmesi yedi bölüme ayrılmıştır – kullanıcılar teknik özelliklerle dolu bir odaya sürüklenmeden kolayca etrafından dolaşabilirler. Yine de bir ‘Gelişmiş seçeneklerYalnızca küçültme ve önbelleğe alma dışında bırakmak istediğiniz dosyaları ve sayfaları seçmek için kullanılan ‘sekmesi.

WP Rocket, lisans ücreti ile birlikte geldiği için en kullanıcı dostu seçenektir. 39 bir net sitesi için 99 $ üç net sitesi için (işletme lisansı) ve 199 ABD doları sonsuz bir net sitesi kaynağı için. Dahası, tüm bu seçeneklerin bir 30-gün para iade garantisi bir yıllık destek ve güncellemeler için.

2. W3 Toplam Önbellek

Müşteri adayları oluşturarak ve trafiği artırarak dönüşüm oranını iyileştirme şansını artırmak istiyorsanız, W3 Toplam Önbellek bu departman için bir seçmedir. Popüler özelliklerinden birinin yardımıyla, İçerik Dağıtım Ağı (CDN) entegrasyonu, böylece yeniden yükleme sürelerini kolayca azaltabilir ve sitenin genel performansını on kat artırabilirsiniz. Ayrıca destekler Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP), Güvenli Yuva Katmanı (SSL), veritabanı nesnelerinin ve parçalanmış disk veya belleğin önbelleğe alınması dahil.

Sayfanın işleyişini biraz değiştirmek isterseniz, eklentinin bir Özel Ayarlar Sayfası her tür önbelleğe alma için, örneğin: veritabanı önbelleği, tarayıcı önbelleği ve sayfa önbelleği. Önbelleğe alınan nesnelerin varsayılan ömrünü değiştirmenize olanak tanır. Bu nedenle, 16 sayfalık eklenti ayarlarından geçmek yorucu olabilir, ancak bir kez alıştığınızda – her şey yolunda.

Birkaç WordPress kullanıcısı, siteleri için tüm WooCommerce ve WordPress sitelerinde W3 Complete Cache kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyor. W3 Complete Cache’nin WordPress’in en son sürümüyle çok iyi çalıştığından emin olalım. Eklentiyi indirmek için tıklayın İşte.

3. WP Süper Önbellek

Tartışmasız, WP Tremendous Cache, WordPress için mevcut olan en iyi önbellek eklentilerinden biridir. Dinamik WordPress bloglarınızdan statik HTML dosyaları oluşturmanıza olanak tanır. Bundan sonra, daha ağır ve pahalı WordPress PHP betikleri üzerinde çalışmak yerine yalnızca belirli bir dosya üzerinde çalışacaksınız.

‘Daki ​​yedi sekmeden oluşur.Seçeneklersekmesi, ancak kullanımı nispeten basittir. Önbelleği ‘Kolaysekmesi, eklentiniz sayfalarınızı otomatik olarak önbelleğe almaya başlayacaktır. ‘KullanabilirsinizİçindekilerÖnbelleğe alınan sayfaların sayısını kontrol etmek için ‘sekmesi.

İnternet kullanıcılarının% 99,9’undan fazlasına statik HTML dosyaları sunulur ve en iyi yanı, bu dosyaları görmemeleridir – önbelleğe alınmış dosyaların çoğundan daha iyi olan farklı önbelleğe alınmış dosyalar alırlar.

Önbellek ayarlarınızı daha iyi bir performans için özelleştirmek üzere ‘Gelişmiş Ayarlar‘alanı. ‘Bilinen Kullanıcılar için Sayfaları Önbelleğe Alma’ ve ‘Dosyaları Sıkıştırma gibi varsayılan olarak etkinleştirilmesi gereken bazı dosyalar vardır. ‘

Neyse ki, W3 Tremendous Cache’in mevcut sürümü WordPress’in en son sürümü ile uyumludur. lütfen tıklayın İşte eklentiyi indirmek ve kurmak için.

4. Hyper Cache

Hiper Önbellek nispeten yeni bir WordPress önbellek eklentisidir, ancak toplulukta iyi bir üne kavuşmaktadır. Eklenti, toplamda 5 üzerinden 4,5 puanla 30.000’den fazla aktif yüklemeye sahiptir.

Bu WordPress önbellek eklentisi, net siteniz için maksimum hızı elde etmek için tasarlanmıştır. Eklenti özellikle düşük kaynak barındırma sunucuları için iyi çalışıyor.

Eklenti basittir ve yapılandırmak için herhangi bir teknik bilgi gerektirmez.

5. Kuyruklu Yıldız Önbelleği

WordPress önbellek eklentisi, net sitenizin sayfalarının, gönderilerinin, kategorilerinin ve bağlantılarının gerçek zamanlı anlık görüntüsünü alarak bunları depolamak ve daha sonra yeniden kullanılabilmeleri için önbellek oluşturmak.

Göreceksin Comet Önbelleği Comet Cache – ›Seçenekler’i göreceğiniz WordPress panonuzda yapılandırmalar. Bir dosya seçtikten sonra, WordPress önbellek eklentisi, dosyanın önbelleğe alınmış bir sürümünü ne zaman kullanması gerektiğini veya kullanmaması gerektiğini belirlemek için gelişmiş teknikler kullanır.

Bu WordPress önbellek eklentisi, giriş sayfalarını ve yönetici sayfalarını hariç tutar. Ayrıca, WordPress net sitenizde oturum açan kullanıcılara önbelleğe alınmış sayfaları göstermez.

6. Basit Önbellek

Adından da anlaşılacağı gibi, Basit Önbellek mevcut en basit WordPress önbellek eklentisidir. Kullanımı ücretsiz olan iyi bir eklentidir. 8000’den fazla aktif kurulumla, eklenti 5 üzerinden 4,5 puan almıştır.

WordPress önbellek eklentisinin tek tıklamayla kurulumu kolaydır. Kelimenin tam anlamıyla bir Açma ve Kapama düğmesi vardır. Eklenti, kullanıcı deneyimini geliştiren website hızınızı önemli ölçüde artırır.

WordPress Önbellek Eklentileri Check Sonuçları

Bu iki senaryo kullanılarak check edilmiştir.

1. Senaryo. Çok sayıda görüntü, eklenti ve onu ağırlaştıracak dinamik öğelere sahip yaklaşık 100 istekle yoğun bir mağaza oluşturuldu. Önbellek eklentileri, böyle bir siteyi idare edip edemeyeceklerini görmek için check edildi.

Senaryo 2. Yalnızca 10 istek içeren ve zaten optimize edilmiş minimalist bir WordPress temasına sahip basit bir weblog. Eklenti, böyle bir net sitesi üzerinde bir etkisi olup olmadığını görmek için check edildi.

Son sözler

Günümüzde ve çağda, yavaş yükleme süresine sahip başarılı bir net sitesi hayal etmek imkansızdır. Bu neslin dikkat süresi göz önüne alındığında, sitenizin yüklenmesi için kimsenin bir saniye daha beklemesini bekleyemezsiniz. Bir website sahibi olarak, sitenizin yükleme süresini iyileştirmek için tüm önlemleri aldığınızdan emin olmalısınız ve WordPress önbellek eklentilerini kurmak bunlardan biridir.

Umarım bu makale WordPress önbelleğe alma ve WordPress önbellek eklentilerinin neden önemli olduğu hakkında iyi bir fikir vermiştir.

WordPress önbelleği nerede saklanır?

WordPress önbelleği, WordPress’inizdeki wp-content / cache / klasöründe saklanır. Dayanıklı WordPress önbellek eklentileri gibi W3TC net sitenizin önbelleğini wp-content / cache klasöründe saklayın ve bu klasörde W3TC’ye dayalı alt klasörler var.

WordPress önbellek klasörünü silebilir miyim?

Evet, wp-content / cache klasörü olan WordPress önbellek klasörünü silebilirsiniz. Ancak, tüm önbellek verilerinizin klasörle birlikte silineceğini bilmelisiniz.

WordPress önbelleği nasıl çalışır?

WordPress önbelleğe alma, dinamik olarak oluşturulan HTML dosyalarını sunucunun sabit diskine veya belleğine kaydetmeyi ve her istek yapıldığında önbellekten sunmayı içeren işlemdir. Bu, PHP kodunu ve MySQL veritabanı sorgularını yürütme yükünü azaltır.
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Noodle Fiyatları Sürekli Güncel Fiyatlar

Noodle çeşitleri son dönemlerde ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Gerek makarnaya ben...

Devamı

NordVPN İndir İnceleme

Muhtemelen piyasadaki en ünlü sanal özel ağ olan NordVPN, CyberSec dünyasındaki herhangi bir şe...

Devamı

Pierre Cardin Müşteri Hizmetleri Telefon 2022

Pierre Cardin müşteri hizmetleri, 70 yıl önce Fransa’da hayata geçirilen tekstil mağazalar zinciri P...

Devamı
ß