Wp Ne Demek

Wp bir kelime kısaltmasıdır. İki kelimenin bir araya gelmesiyle birlikte kullanılmasından ortaya çıkmıştır. Kullanımı bakımından çok fazla sınırları vardır. Çünkü genel olarak günlük hayatımız da kullanıldığı pek fazla görünmemektedir. 

Buna karşı kullanımı bazı kişiler tarafından sık sık kullanılır. Kelimelerin anlamı ve çevirisi de sadece o kesim tarafından bilinen bir şey. Wp bir kısaltma olmasına karşın bir terimdir. Genellikle bir oyun terimi olması ile de bilinir. Açılışı ile birlikte ortaya rahat pozitif bir anlam çıkmaktadır.

Wp Neden Kullanılır?

Wp genellikle bir bilgisayar oyunu bitimin de kullanılır. Türkçeye dönmüş yani çevrilmiş hali ise oyun bitiminde ki iyi oyundu olarak bilinir. Bu bakımdan dolayı ingilizce hali Türkçe halinden daha kısa olduğu için genellikle İngilizce hali kullanılır. Ve bu terim genellikle sosyal olan oyunlar da sıklıkla kullanıldığı da görülmektedir.

Wp Hangi Kelimelerin Kısaltmasıdır  

Wp iki kelimenin kısaltılmış hali olarak kullanılır. Bu kelimeler şunlardır well ve played’dir. Well played yerine kısaltması olarak wp kullanılır. Well played diyerek bir kişiyi övme hatta onore o kişiyi memnun etme olarakta kullanılır. Bu sebepten ötürü genellikle oyun terimi olarak kullanılması daha sıklıkla görülmektedir.

  • WP = Well Played = İyi Oynadı
  • GG = Good Game = İyi Oyun
  • GL = Good Luck = İyi Şanslar
  • HF = Have Fun = İyi Eğlenceler
  • GH = Güzel Yarı (Daha çok CS:GO’da kullanılır)

Wp Birimi Ne Demek?  

Watt Peak, wp olarak da ifade edebilen fotovoltaik sistemler de de fazlasıyla kullanılan ve enerji oranını ölçen güç ve kuvvet olarak da kullanıldı görülmektedir.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
İlginizi Çekebilir

Valorant Şifre Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Online oyunlara günümüzde büyük ilgi gösteriliyor. Online oyunların farklı deneyimler sunması, ilgi ...

Devamı

Nerf ve Buff Ne Demek?

Son yıllarda sıkça duyduğumuz bu iki terim çoğu kişi tarafından kullanılsa da tam olarak anlamları b...

Devamı

Valorant Nokta Crosshair Nasıl Yapılır?

Online oyunların birçok kişi için anlamı farklıdır. Günlük rutinlerinden ve sıkıntılarından kurtulma...

Devamı
ß